Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha laptopot vinnék el munkahel...

Ha laptopot vinnék el munkahelyemre és van egy korlátlan internetű SIM kártyám, hogy tudnám megoldani a legjobban az internet elérést hozzá? Telefonnak a hotspot-ját nem szívesen használnám mert tudom hogy akksi gyilkos huzamosabb használat mellett

Figyelt kérdés
Van személyes tapasztalat nektek, hogy mi az ami igazán bevàlt nektek, ami viszonylag könnyen is hordozható? És több órás használat mellett (akár játékokkal is) bírja rendesen? Tudtok linkelni légyszí vagy nevet írni? Köszönöm!!!!
2022. aug. 23. 00:27
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

úr isten, de hülye vagy!!!

azt állítod h korlátlan interneű sim kártyád van.

a sim kártyán nincs inernet.


amúgy csak a telefonod hotspotja. más nincs.

2022. aug. 23. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Pl. egy ilyennel.

Minden mobil szolgáltatónak van saját függő LTE modemje, érdemes érdeklődni náluk mert jóval olcsóbb.

Telekomnál én 10 ezerért vettem ilyen USB-s LTE modemet.

2022. aug. 23. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
jah...10 000ft fizet, de ugyanúgy használnia kell a mobil hotspotját....
2022. aug. 23. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

a sim kártyán nincs internet...a laptopja hozzá tud csatlakozni a mobil netéhez hotspoton át.

amit belikeltél annak kell egy internet hozzá férés, kell a mobil hotspot.


totál feleslegesen venné meg.

plussz nincs annak VPL, Wlan 1-2... kell a mobil hotspot.

2022. aug. 23. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
csak hotspot. max rákötöd a mobildat a laptopra h töltse s így nem fog lemerűlni a mobilod. plussz kikapcsolod a mobil adatokat amíg lógsz a laptopodon.
2022. aug. 23. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én telefonról is osztottam meg netet huzamosabb ideig (kb. 1 évig csak ilyen netem volt).


A következő dologra kell figyelni.


Először én is elrontottam és szét is ment az akku (fel is púposodott).


Tedd töltőre a telefont, amikor megy a megosztás.


Amikor felment már 100%-ra (esetleg egyes telefonokon be lehet állítani, hogy csak 80%-ra menjen fel stb.) akkor a telefon "okos lesz" és nem az akkut, hanem direktben az USB kábelen bejövő áramot használja már.


Viszont a wifi hotspotos megosztás elég sok processzorerőt igényel a telefonól, főleg akkor, amikor keményebben pörög a net, esetleg több eszközre is meg van osztva stb.


Ilyenkor sajnos megeshet egy-egy pillanatra, hogy kicsit felugrik a fogyasztás és nem elég már az a kraft, amit a töltő ad és a telefon az akkuhoz is nyúl pluszban.


Akkor viszont az lassan leesik pár %-ot, ami miatt megint tölteni kell.

Tehát ilyen 100 -> 9X -> 100 -> 9X forgásba kerülhet a telefon.


Ezt úgy lehet elkerülni, hogy egy erős (5V-on 2A legalább) töltővel használod a telefont (és nem piszkálod, más okból sem húzogatod le túl gyakran).


Plusz figyeld, hogy mi történik.

Tölts le pl. egy AIDA64-et a telefonra.

Abban meg lehet nézni, hogy éppen töltődik, éppen akkut használ, vagy éppen USB áramról megy-e a telefon.


Egyszer feltöltöd max-ig a telefont.

Megnyitod az AIDA64-et, azt fogja írni, hogy az USB kábel áramáról megy.

Ekkor a megosztott wifin át a notebookról/PC-ről indítasz valami keményebb letöltést (torrent, vagy nyiss meg több videót egyszerre stb.).


Ha ez alatt is végig azt írja az AIDA64, hogy USB kábel áramáról megy a telefon, akkor jó vagy.

Ha egy-egy pillanatra bevillan az, hogy az akkuból is fogyaszt, akkor erősebb töltő kell.


Esetleg előfordulhat olyan telefon modell, ami nem alkalmas erre.

Én pl. anno egy Galaxy S7-tel nyomattam, azzal ment ez, amit írtam.

2022. aug. 23. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"a sim kártyán nincs internet...a laptopja hozzá tud csatlakozni a mobil netéhez hotspoton át.


amit belikeltél annak kell egy internet hozzá férés, kell a mobil hotspot"


Te tényleg ilyen degenerált vagy, vagy csak megint egy újabb troll friss accal?


Mielőtt a kérdezőt félrevezetnéd a spam hülyeségeiddel, az LTE vagy most már inkább 4G modem arról híres, hogy van benne egy SIM foglalat amibe ha beteszed a kártyát, akkor bizony USB porton keresztül lehet mobilinternetet használni. Úgy 8-10 éve létezik ez a technológia.


Félelmetes, hogy milyen mély sötétségben vannak egyesek, és még félelmetesebb hogy korlátok nélkül terjeszthetik az ostobaságot bárhol.

2022. aug. 23. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Én is így tudom, ezért bátorkodtam kérdezni hogy ilyesmi készülék ami bevàlt, tud e valaki esetleg. Köszönöm az ajánlásod, utána járok. Akinek válaszoltál, annak én is üzenném hogy egy nyomorult agyhalott ember, tipikus troll.

2022. aug. 23. 04:02
 9/9 anonim ***** válasza:
Wifi helyett USB megosztás..?
2022. aug. 23. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!