Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Üdv, mitől lehet ez a probléma?

Üdv, mitől lehet ez a probléma?

Figyelt kérdés
Nemrég elkezdte azt csinálni a számítógépem, hogy tegyük fel 20:32 perckor van net, de amint eléri a 23:00-t akkor nem tölt be semmi, de az ikont kijelzi. Rámentem a hibaelháritásra és ezt a hibaüzenetet kaptam: a szélessávú modemnél kapcsolódási problémák léptek fel. Amit kiírt rá megoldás az nem vált be. Tudna valaki segíteni?

2022. szept. 9. 23:40
 1/3 anonim ***** válasza:
76%

"az ikont kijelzi" ... Mit?


Lehet apukád beállította hogy este 11 után aludnod kell netezés helyett. 😐

2022. szept. 9. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
xdddd, nagyon nem
2022. szept. 10. 00:07
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Pedig nekem is valamilyen szülői felügyeletnek tűnik, routerben már vannak ilyen beállítások.

A másik eshetőség, hogy az internetszolgáltató ilyenkorra ütemezi az újraindításokat/karbantartásokat, és ilyenkor kimarad a szolgáltatás. Ez függ attól, hogy ilyenkor más eszközön van-e internet továbbra is.

Hogy a kettő közül melyik azt lehet ellenőrizni egy "ping" paranccsal. Megnézed az alapértelmezett átjáró IP címét(legtöbbször valamilyen 192.168.x.x), és mikor fennáll a probléma megpingeted("ping 192.168.x.x"). Ha jön vissza válasz, akkor szolgáltató(internet) probléma. Ha nem, akkor viszont meg kell nézni van-e valamilyen korlátozó szabály(szülői felügyelet ponton szokott ilyen lenni) a routeren. Más programmal is lehet ezt ellenőrizni, amit leírtam a legegyszerűbb.

2022. szept. 10. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!