Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi a helyzet a torrent oldalak...

Mi a helyzet a torrent oldalakkal?

Figyelt kérdés

A Playlist című filmet néztem, és szerintem zseniális volt! Nem mondom hogy mindent értettem, :) de maga a sori szuper volt!


Viszont két dolgot nem értek:


1: Torrentet magam is használtam régen, ma már csak elvétve. Értem az elvet, hogy ez az alkotók ( legyen az film, vagy zene, vagy bármi), szóval így az alkotók vannak megkárosítva, hiszen az ember nem veszi meg a CD-t/könyvet/mozijegyet stb, hanem letölti ingyen.

De akkor miért nem tiltották be a torrent oldalakat? Miért nem záratták be a Pirate Bayt? Illetve, ha ez valamiért nem tudott megvalósulni, akkor miért nem szankcionálták az adott torrent oldalon hirdető cégeket? Ezt könnyen meg lehetett volna tenni, hiszen egy illegális oldalon rakták ki reklámjukat, ergo ezek a cégek tartották életben a torrent oldalakat.

Ha szankcionálják ezeket, akkor senki se akart volna torrent oldalon hirdetni, s szépen kihalt volna a torrent.


2: Mi bajuk volt az előadóknak a Spotify-al? Hiszen pont a torrent-problémára kínált megoldást. A kazetta-Cd világba visszatérni már nyilván nem lehetett, a torrent illegális, és anyagi kárt okoz. Viszont a Spoty pont ezt oldotta fel, mert itt az előadók is kaptak pénzt, legális is volt a dolog, és az embereknek is nagyon tetszett. Akkor mégis miért tüntettek az előadók a Spoty ellen?

ezt a két dolgot nem értem.


ui: a lemezkiadók meg tőlem elmehetnek a sunyiba a csimbi öltönyeikben, a menő irodájukban. Már degeszre híztak így is. Ne siránkozzanak.



2022. nov. 11. 12:13
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

#10: Oké, ott a DHT (illetve a PeX), ami az átvitelnél tracker-szerver mentes, de ugyanaz a gond, mint az összes többi P2P kommunikációs lehetőséggel (mint a webböngészők közötti P2P VOIP-/chat-kommunikációnál alkalmazott WebRTC technikánál is):

* a (Cg)NAT megfogja (ezért kell egy köztes kicserélő szerver - WebRTC-nél erre szolgál a STUN/TURN-szerver)

* a hosztok lassan találnak egymásra, illetve a tartalomra (ezért kell a torrentnél a tracker szerver [vagy van kísérleti megoldásként a Gossip-protokoll], WebRTC-nél a signaling)

2022. nov. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 NTBS ***** válasza:
100%
Vannak, működő oldalak, és fognak is.
2022. nov. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, én ezeket a kérdéseket teljesen laikusként tettem fel, próbàlom megérteni a dolgot.

Az egyszerű kis agyamban az van, ha megnézek egy filmet, meg hallgatok egy zenét akkor én elvileg megkárosítottam valakit:valakiket. Mert nem fizettem érte.

2022. nov. 11. 16:22
 14/24 anonim ***** válasza:
76%

A torrent oldalakon főként felnőtt tartalmakat reklámoznak, azoknak meg kb mindegy, milyen oldalon vannak kint, pláne, mert akárhova nem lehet őket kitenni.

Egyébként a torrentes film és zeneletöltés egészen addig menni fog, amíg a legális alternatívák (pl streaming) nem fogják ugyanazt a választékot, minőséget és egyszerűséget adni megfizethető áron (értsd: SOHA)

2022. nov. 11. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

Hát mondjuk igen, tényleg felnőtt tartalmak reklámoznak. Műpénisz pl. 😂

Nem tudom, mondjuk nekem havi 3000 Netflix , és ugyanennyi Apple Music belefér, és meg is vagyok velük elégedve.

Mondom ezt úgy hogy én se vagyok szent, régen orrba szájba torrenteztem. 😀 ma már csak néha. Az utolsó a Top Gun volt.

2022. nov. 11. 17:11
 16/24 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló, az egyszerűség részét nekem pl pont a streaming adta meg ( a torrenttel szemben )

Így nekem kell letölteni, seedelni, aztán külsö vinyóra másolni, aztán tv be dugdosni…

Ugyanez zenénél még egyszerűbbé vált

2022. nov. 11. 17:14
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

Én viszont csak ezért nem fogok okos Tv-t venni, mikor a jelenlegi tökéletes és pebdriveról lejátszás a filmet.

Netflixen meg a negyede sincs fent annak, ami érdekel, zenét meg a kocsiban is hallgatni akarom, az meg streamet nem játszik, se DRM-es mp3-at.

2022. nov. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

Mondjuk az hogy nem akarsz horror összegekért új tv-t venni az érthető.

Azért írtam én is, néha azért kell a torrent ha a Netflixen nincs ami nekem kéne. Bár ez ritka, legalábbis nekem.


Kocsiba van egy tippem: 2 euroért vettem szivargyújtóba dugható Bluetooth transmittert. A telódról bármit kitesz a kocsi hangszóróira FM-en keresztül. Majd később be linkelem ha megtalálom.

2022. nov. 11. 18:23
 19/24 anonim ***** válasza:
Kösz nem kell. A régi kocsimhoz anno én is vettem transmittert, a mostaniban meg beépített infotainment van. De a telefonon a 2GB net hamar elfogyna, ha streamet hallgatnék, a 16GB-os pendrive meg rá van dugva a kocsira és arra több ezer zene ráfér. És nem tudok nagyobb netre előfizetni a telón, mert fix flottás előfizetésem van, aminek nem én vagyok az adminja.
2022. nov. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Lehet amugy a taralomgyartoknak oylasmit kéen késziteni amiért szivesen fizetnnek az emberek, de ugye ez a nehezebb része....
2022. nov. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!