Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha VPN-t használok tényleg...

Ha VPN-t használok tényleg jobban védve vagyok a hekkerektől és az állam se tud bele nézni a dolgaimba?

Figyelt kérdés
VPN

2022. nov. 29. 09:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%
Tényleg nézz utána ennek szerintem, mert semmi köze hozzá, és az utóbbi valóságtartalma is erősen inog.
2022. nov. 29. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
81%

A nagy francokat.


Ez csak a balekhülyítő marketing szövege a VPN cégeknek, akik informatikailag dilettáns embereket hintáztatnak be ezzel, hogy vegyenek tőlük VPN-.


Van egy egyesült államokbeli familyvlog, amit követek, azoknak is van VPN szponzoruk. Ott is ott volt az affilate kódjuk, vegyél ott VPN-t, megvéd a gonosz hakkermantól' etc...


Aztán két hét múlva az egyik videójuk címe, hogy feltörték az egyikük instáját. Nah. Kicsit se szánalmas...

2022. nov. 29. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
50%
A VPN arra jó, hogy elrejti a valódi kiléted, így olyan tartalmakhoz is hozzáférhetsz amikhez amúgy nem, mert például bizonyos országokban blokkolva van, vagy IP bant kaptál. Régen arra is jó volt, hogy titkosítja az adatkapcsolatod, így amíg az alkalmazások, weboldalak nem használtak saját titkosítást, nem kürtölted szét a jelszavad publikus wifin mindenki számára. Viszont mivel manapság szinte minden eleve titkosított adatforgalmat használ, ez nem érv többé, mivel nyílt wifin se kürtölöd már szét a jelszavaid (kivéve ha elavult dolgokat használsz, mint a klasszikus http, ftp, ezek titkosítására még mindig jó). Tehát manapság a legtöbb embernek a VPN a blokkolások megkerülésére jó, semmi egyébre.
2022. nov. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
29%

Az állam miért foglalkozna azzal, hogy Kis Pista nézegeti, hogy hol lehet olcsóbban egy üveg bort venni. Vagy honnan rendeljen ételt?? Őszintén ha engem lehallgatnának komoly szinten nem tudna érdekelni. Semmi érdekeset nem tudnának látni. Hogy nézegem én is, hogy honnan lehetne esetleg ételt rendelni, vagy recepteket keresek. Olvasgatok a neten különböző témákban, nem feltétlenül csak a hírekre gondolok. Havernak panaszkodok, hogy alig vettem pár dolgot és csak élelmiszert és vizet vettem és fizettem 5ezret.

Szerinted az ilyen érdekli az államot?? Nem. Legkevésbé se törődnek az emberekkel. Valamint, ha ők követnek le, akkor a vpn az semmit nem ér. Akkor adott eszközt követnek le. Monitoroznak minden tevékenységed, teljesen mindegy, hogy honnan netezel, ők figyelnek. Ugye ebből is volt a lehallgatási botrány, hogy bárkit megfigyelhetnek ilyen mértékben. Tehát telefonbeszélgetések lehallgatásától kezdve a kamerákig bármi.

2022. nov. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Hát.. az ördög nem alszik van az a mondás... Ma már a privacy-nak komoly értéke van anyagilag is, nem hiába sok cég is üzletel vele. Értem én, hogy van egy alap titkosítás https stb, de egy VPN azért mérföldekkel jobban titkosítja az adatokat én úgy gondolom.
2022. nov. 29. 10:24
 6/15 A kérdező kommentje:
Egyébként a https nem igazán véd semmitől pl. a szolgáltató oldalról is bármikor bele tudnak nézni az adatokba ha akarnak.
2022. nov. 29. 10:27
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
#6 ha ez így lenne visítana a böngésző (man in the middle támadás).
2022. nov. 29. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

#5, #6

Ha ennyire érted, akkor miért kérdezed?? Leírta itt neked mindenki, hogy semmire nem jó (legalábbis olyan téren, ahogy te azt gondolod), de szerinted meg jó sőt jobb bármi másnál. Akkor mi most mit csináljunk??

2022. nov. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
ha nem körültekintően használod a vpnt, akár a szomszéd józsibácsi is bele tud nézni az adataidba
2022. nov. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
71%

"Egyébként a https nem igazán véd semmitől pl. a szolgáltató oldalról is bármikor bele tudnak nézni az adatokba ha akarnak."


Ha meg VPN-t használsz akkor a VPN oldaláról néznek bele amikor akarnak. De ha ennyire paranoid vagy, akkor vágd el az internet kábelt. Az a tuti.

2022. nov. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!