Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » IP-Cim probléma? Internet?

IP-Cim probléma? Internet?

Figyelt kérdés

A probléma.


Több éve játszok egy only játékot (world of warcraft wotlk). Amihez értelem szerűen folytonos internet kapcsolat kell. Gyenge internetkor felmegy a pingem, ha nincs internet ledob a szerverről. Ezzel nincs is gond.


Ami nálam a hiba.


Random időközömként ledob a játék mintha nem lenne internet, de van mert újra tudok csatlakozni. Van amikor percenként vagy óránként ledob. Ledobást érsed úgy ,hogy mintha fb-n lennél és kidob a bejelentkezéshez és újra be kell jelentkezni és már megy is tovább. Megfigyeltem, hogy néha akkor is ha valaki a családban telefonozik. Hozzá teszem más játéknál ezt nem csinálja, film vagy videó nézést nem befolyásolja. Sajnos gondolom ez a internet megszakadás tized másodperc lehet és a játék úgy érzékeli ,hogy megszakadt a kapcsolat.


A másik dolog, hogy kipróbáltam vpn-t használni. Ez egyrészt megoldotta a problémát és eddigi napi 30x ledobást csökkenttetem max napi 2-re. Örültem is mert ez belefér. (Azért baj ha megszakad a játék mert adott helyzetbe újra kell kezdeni vagy akár 24 ember játékát rontom el ezzel).


Ezzel a vpn használattal az a egy baj, hogy sok csaló használja játékon belül és sok IP le van bannolva Botnet miatt és igy én is ha pont azt kapom meg. Persze újra kérhetem az IP-t, csak mi van ha már nem ip bant kapok egyszer. Voltam már több szerveren is és ott is ez a probléma random ledobál a játék internet csatlakozás miatt. Más számítógépen is próbáltam ugyan az. Nálam van a hiba valahol mert több mint 30 000 játékos van szervren és akár tobb mint 150 000 felhasználó is.


Van valakinek ötlete, hogy hozhatom olyan szintre ,hogy legyen vége a játékon belüli ledobálás a szerverről?


Internetről:

Külföldön élek nem tudok mit mondani róla.

Próbáltam utp-vel vettem új wifit a wifi szobában van.

Letöltés 29.60mbps Fel 9.20mbps

Vpn : Avast többnyire német ip.

Játék szerver : privát szerver ha számit.


Bármilyen kérdésre szívesen vászolok.



2023. jan. 15. 03:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Milyen előfizetés, ezt lenne jó tudni. Mobilnet, mikrohullám, kábeles, stb.
2023. jan. 15. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Normális net,korlátlan kábeles net.
2023. jan. 15. 03:28
 3/5 anonim ***** válasza:

A router milyen típusú?

Neten rendelj egyet (amit sokan megbízhatónak tartanak) és cseréld le arra, teszteld. 14 napod van hogy visszavidd ha baj van és nem válik be.

Ha olyan dobozt adott aszolgáltató, hogy "a modem a router és arról megy a Wi-Fi is" akkor nincs ötletem.

2023. jan. 15. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha bérelsz egy VPS-t valamilyen kevésbé népszerű, de jó hírű szolgáltatótól statikus publikus IP címmel, akkor arra tudsz telepíteni VPN-t, hogy mindig azon keresztül csatlakozz. Ha az IP nem volt korábban bannolva, akkor mivel nem változik és más nem használja, kicsi az esélye, hogy lebannolják (max akkor, ha az egész alhálózatot).

Ez picit körülményes, de (ha jól gondolom melyik private serveren játszassz), nem biztos, hogy ezzel sol minden más tudsz csinálni, vannak olyan országok, ahol VPN nélkül nem is tudnak játszani egyáltalán

2023. jan. 15. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez szerintem a játék hibája. Én is játszom egy játékkal, az két kapcsolatot használ, van egy szerver ami magát a játékmenetet, táegyaidat kezeli és egy másik (a "realm") amin keresztül a többi játékost és a csevegőt látod. Ha megszakad a kapcsolat a játékosok beragadnak, egy helyben futnak és nem tudsz küldetést felvenni, befejezni, majd egy perc után kidob. Ezzel nincs is semmi baj, elment a net, nem tudsz mit tenni. De amikor nem megy el a net olyat csinál, hogy nem tudok küldetést felvenni, befejezni, tárgyakat mozgatni, de látok minden játékost mozogni és csevegni velük, de ennek ellenére 1 oerc múlva kidob, vagy a játékosok beragadnak, a csevegő elnémul, de mintha single player játék lenne, egyedül a végtelenségig tudom folytatni. Itt tuti nem a net megy el, hanem az egyik szerver kapcsolata megszakad. Ilyen megesik, hisz köztudott hogy az internet instabil jószág, nincs garancia arra hogy egy elküldött csomag meg is érkezik. Viszont a játék is fel lehetne készülve erre és ha észleli az egyik szerver szakadását a háttérben újracsatlakozhatna és minden megy tovább, csak akkor dobjon ki ha mindkét szerver kapcsolat szakadt és nem sikerül újracsatlakozni. De erre nem gondolnak a fejlesztők.
2023. jan. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!