Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Melyik vpn a gyorsabb használa...

Melyik vpn a gyorsabb használat közben előfizetéssel?

Figyelt kérdés

Nord vpn, Express vpn, proton vpn, surfsark? Milyen sebességük van használat közben? Nem nagyon írja a weboldalukon, ezért érdeklődök.

Nagyon szépen köszönöm.



2023. jan. 31. 04:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Sok weboldal az Express VPN-t értékeli a legjobbra, bár ezek egy része lehet fizetett hirdetés.


A fentiek közül nekem a Proton VPN-el van tapasztalatom: [link] Náluk az ingyenes szolgáltatás sebessége 300-400 Mbit/s, elvileg ez lassabb, mint a fizetős sebessége (úgy írják az ingyenesre, hogy közepes sebesség). Mivel van ingyenes szolgáltatásuk, ami korlátlan adatforgalmat kínál, ezért kockázat nélkül ki tudod próbálni.


A leggyorsabb ingyenes(en is használható) VPN a [link] Ennek a sebessége 400-450 Mbit/s körül van, viszont csak 10 Gb az ingyenes szolgáltatásnál a havi adatforgalom, ami bár nem túl sok, de arra éppen elegendő, hogy kipróbáld.


Én végül a [link] VPN szolgáltatását vettem meg. Náluk nincs ingyenes VPN, viszont van 7 napos próba: [link] A sebessége szervertől függően 400-450 Mbit/s. Ami nagy érv mellettük, hogy van egy életreszóló csomag is, ami jelenleg 99 dollár, máshol 1-2 éves szolgáltatást kapnál ennyiért. Cserébe van egy havi 900 Gb-os adatforgalmi korlát, de ez nagyon sok. Sebességben nem rosszabb, mint a nagyok, elég sok országban is vannak szervereik (közöttük Magyarországon is). Amivel kevesebbet tud a nagyoknál, hogy mivel kevesebb a felhasználó, ezért egy adott országban kevesebb a szerver (pl. csak egy Magyar szerverük van, míg máshol 10-20 is lehet). Viszont ezt kevesebben is használják, ezért sebességben nem rosszabb. De mint írtam fentebb, van 7 napos ingyenes próba, annyit megér a dolog, hogy telepítsd, és teszteld.

Mi a testvéremmel közösen használjuk ezt a szolgáltatást, az életreszóló csomagot. A tapasztalatom, hogy ennél jobb nem is kell, teljesen elégedett vagyok vele. Az életreszóló csomag öt eszközzel használható. Ez úgy működik, hogy egy fiókhoz öt eszköz adható hozzá, nem azt nézi mennyi csatlakozik egyszerre, sajnos akkor is elfoglal egy helyet, ha épp nem csatlakozol (természetesen egyszerre többel is csatlakozhatsz, akár mind az öttel, tehát ilyen korlátozás nincs benne). 24 óránként lehet egy eszközt lecserélni, a webes kezelőfelületükön lehet törölni.


A fenti sebességek jelentősen függenek az interneted sebességétől, én 500 Mbit/s-os internettel teszteltem, VPN Unlimited esetén kb. 10-20% a veszteség.

2023. jan. 31. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, rengeteget segítettél :) .
2023. febr. 1. 02:34
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem volt a Proton VPN-el tapasztalatom nemrég (Úgy értem a fizetőssel). Az eredeti internet sebességemből kb. 10 megabitet vett le, a pingemhez meg szinte egyáltalán nem is nyúlt, 10 ms-ról felment 12-re, 11-re. Próbáltam Magyar szervereket, és különböző európai szervereket is, főleg a Svájciakat, mert kíváncsi voltam, mivel a Proton az egy Svájci cég, hogy a Svájci szerverek mit tudnak, de azokkal is meg voltam elégedve. 500-as nettel kaptam szépen a sebességet, a minimum, amit mértem az 460 volt, de rá lehet fogni arra, hogy tesóm a másik szobában netezett valamit (Töltött valamit, vagy fene se tudja már), de átlagosan 480, és 490 között volt a letöltési sebességem.
2023. febr. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!