Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A Facebook letiltotta a...

M_marko kérdése:

A Facebook letiltotta a hirdetésemet! Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Saját vállalkozásomhoz szoktam hirdetéseket feladni, kb egy éve használtam eddig minden gond nélkül. De most a facebook tiltotta a hirdetésemet ezzel az üzivel:


A Facebook-fiókod hirdetési tevékenységét korlátoztuk

A Facebook-fiókod ellenőrzése során nem hiteles magatartást, illetve a hirdetési szabályzatunk vagy a közösségi irányelveink megsértését észleltük, ezért a fiók hirdetési tevékenységekhez való hozzáférését korlátoztuk.


Jelenleg az érintett Facebook-fiókhoz kapcsolódó minden hirdetés megjelenítése le van tiltva.


Ilyenkor mit lehet csinálni?



2023. febr. 2. 19:20
 1/4 anonim ***** válasza:
52%
Megkérdezed, mi volt a "nem hiteles magatartás" és a többi felhozott ok.
2023. febr. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hol vagy kitől tudom ezt megkérdezni?
2023. febr. 2. 19:36
 3/4 anonim ***** válasza:
65%
Máshol kell hirdetni.
2023. febr. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nézd, mennyi pénzt hagytál a Metánál havonta? Ezer dollárt, tízezret, netán milliókat? Ugye nem?

Akkor sajnos az a helyzet, hogy a döglött lőtéri kutyát nem érdekli a nyomorod.


Én a múlt hónapban 60 ezret hagytam a Google-nél, ez a pénz egyetlen hirdetési kampány összege volt. A kampány kifutott, indítottam egy újat, megírtam a szöveges részét (a címsorok egy része ugyanaz volt, mint az előzőnél), feltöltöttem a képeket, stb. Az átvizsgálás során belekötöttek abba, hogy az egyik címsor így nézett ki: xxx XXXX xx xxxx xxx

Tehát a mondatban az egyik szó csupa nagybetűvel volt írva. Érdekes mó az előző kampányban ez nem zavarta őket...

Kivettem a nagybetűket a szövegből, megfellebbeztem, így már elfogadták.

Aztán jött a szokásos egy hetes tanulási idő, ami január 29-én járt le. Azóta elméletileg a hirdetéseim futhatnának, de valamiért nem futnak.

Mindenhol az elfogadva és a jóváhagyva státusz szerepel. Tartozásom nincs feléjük, sőt még előre át is utaltam nekik a kampány fedezetét. Írtam nekik két napja, egy nyomorult betűt nem válaszoltak. Mindent végignéztem kétszer, mindent végigkattintgattam, de semmi, a kampányom egyszerűen nem fut. Isten se tudja, mi okból.

Nyilván azért, mert én csak havi 60 ezret áldozok rájuk, ellenben azokkal az amcsi cégekkel, akik havi dollár százezreket vagy milliókat költenek hirdetésre, így én nem vagyok fontos a Google-nek. Rohadt g*cik ám ezek mind.


A Metánál is az van, hogy ott napról napra, minden előzetes figyelmeztetés utasítják el a hirdetéseid, attől függően, hogy éppen milyen kedve van a moderátornak, aki elbírálja.

Egyébként nálunk jellemzően sokkal rosszabbak a CTR és a konverziós arányok, legalábbis én folyamatosan ezt tapasztaltam. Nem is hirdetek már náluk, teljesen fölösleges. Ha helyi jellegű, kisebb termékről vagy szolgáltatásról van szó, a helyi újságban érdemes hirdetni. Én voltam úgy, hogy feladatam az újságban 8 ezerért egy szöveges hirdetést, háromszor jelent meg, és volt belőle 5-6 ügyfelem. Facebookon közben elköltöttem 15-20 ezret, nulla ügyfelem lett belőle.

Ha appról, weboldalról vagy hasonlóról van szó, akkor is inkább a Google, mint a Meta. Én saját fejlesztésű appot hirdettem.

2023. febr. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!