Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Az ön órája siet. Miért írja...

Az ön órája siet. Miért írja ki ezt a Chrome?

Figyelt kérdés
Facebookot akarom megnyitni laptopon és ezt a baromságot írja ki. Már próbálkoztam mindennel. Mi a franc köze van az órának ehhez? Vissza is állítottam már az órát, hátha, de semmi. Erre valami megoldás?

2023. febr. 6. 00:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Oké, akkor első körben, mielőtt teljesen begőzölnél, kapj be egy Xanaxot!

A pontosidő pedig - akármennyire is bizarr elsőre - azért fontos, mert a biztonságos, titkosított kapcsolatot használó weboldalak tanúsítványai csak bizonyos ideig érvényesek. Ezért elképzelhető, hogy ha nem jár jól az órád, akkor a géped szerinti pontosidő már a tanúsítvány érvényességi idején kívülre mutat. Természetesen nem 1-2 percre kell itt gondolni, de mondjuk pár hét, vagy egy hónap eltérés már okozhat gondot. (Attól függően, hogy meddig érvényes a tanúsítvány.)

Viszont!

Tévesen akkor is kaphatod ezt az üzenetet, ha az órád helyes, de a böngésző mégsem látja érvényesnek a tanúsítványt. Jellemzően ez olyankor fordul elő, amikor elavult oprendszert használsz, olyan böngészővel, amihez nem írták meg külön a szükséges titkosítási rutinokat, hanem az oprendszer implementációját használja. Szóval gond lehet pl. Win7, és Chrome használata esetén. Win10, Ubuntu 18.04, Linux Mint 21, stb. esetén, vagy naprakész Firefox böngésző esetén nem fogod ezt a téves üzenetet látni.

2023. febr. 6. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Dátum és idő - szinkronizálj egy időkiszolgálóval és meg van oldva.

1. hozzászóló mindent leírt ezzel kapcsolatban, hogy miért fontos.

2023. febr. 6. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Pl mert siet?
2023. febr. 6. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Hát akkor ez nekem magas. Sajna én ezekhez nem értek. Az órám egyébként pontos, és xamaxra sincs szükségem, azért köszi!
2023. febr. 6. 14:21
 5/14 anonim ***** válasza:

Javasoltam hogy szinkronizáltasd egy időszinkronizálóval, dátum és idő, onnantól egyetlen kattintás.

Nem tudom mennyire pontos de ha teljesen pontos lenne, nem panaszkodna a böngésző.

Bár ha szereted nézegetni a panaszkodását csak hajrá.

2023. febr. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Pont erre a szinkronizálásra írtam, hogy nem vágom. De akkor megnézem, köszi!
2023. febr. 6. 17:26
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Oprendszert és Chrome-verziót is írhatnál, könnyen lehet, hogy itt keresendő a probléma.
2023. febr. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Win 7, a Chrome-ot ne kérdezd. Fogalmam sincs.
2023. febr. 6. 18:38
 9/14 P.O.C. ***** válasza:

"Win 7, a Chrome"


Pont itt kezdődnek a problémák, mint ahogy már az első is írja.

A Windows 7 -nek megszűnt a támogatása most már 3. éve. A böngészőprogramokat sem frissítik ehhez a rendszerhez.


Korszerű operációs rendszert használj, naprakész böngészővel, és akkor nem ér több ilyen meglepetés.

2023. febr. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ismerősöm úgy járt Windows 7 rendszerrel, hogy sok weboldalra be se engedte, meg tanúsítványhibákat írt mindig.

Nem frissül se a böngésző se a tanúsítványok.

2023. febr. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!