Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogy van ez az ncore visszatöl...

Hogy van ez az ncore visszatöltési szabály?

Figyelt kérdés

Úgy tudom, hogy egy ideje megváltoztatták a seedelési szabályokat, bár már lehet, hogy régebben, fogalmam sincs.

Valami olyat olvastam a weboldalon, hogy minimum 48 órát kell seedelned minden egyes torrentet.

De ezt hogy gondolják? :D Letöltök egy FÉL ÓRÁS sorozatrészt, és hagyjam bekapcsolva a gépem két napig non stop, hogy jó hamar tönkremenjen, és egy borsos áram számlát is fizessek mellé? Ezzel a 48 órával nagy gond nem is lenne ha havonta összesen kéne ennyit seedelni, de azt írják minden egyes torrentet amiből legalább 5% le lett töltve, vagy valami ilyesmi, nem tudom pontosan, 48 órát kell vissza seedelni. Magyarul ha pont kétnaponta jut eszembe, hogy megnéznék valamit vagy bármit letöltenék, akkor hagyhatom bekapcsolva a gépem non-stop.

Persze értem én, ELVILEG megteheted, hogy egész hónapban kedvedre töltögetsz aztán hó végén 48 órát bekapcsolva hagyod a géped. De ilyet ki csinál? Ez így baromi kényelmetlen szerintem.


2023. febr. 18. 15:53
 1/6 anonim ***** válasza:

Ezért nem is így van, ahogy elképzelted. A 48 órás idő egy 2-6 hetes időszakon belül értendő összérték, és nem folyamatosan számolják mint a stoperórát.

A seedszabálynak a hónap végéig kell teljesülnie, és aszerint tolódik a határidő hogy mikor fejezted be a letöltést: a hónap első felében akkor a hónap végéig kell 48 órányit összesen seedelni (ha 15-én fejezted be, legrosszabb esetben 30/31-ig van 2 heted. Ha a hónap második felében fejezted be a letöltést, akkor a következő hónap végéig kell teljesülnie a 48 órának (ha 16-án fejezted be, akkor legjobb esetben a következő hónap vége 6 hét múlva lesz).


Ezért kell elolvasni a konkrét szabályokat, nem csak a "48 óra" utalást sajátosan értelmezni.

2023. febr. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem köszi. Viszont az aktivitás fülbe igazán odaírhatnák, hogy melyik torrentet meddig kell vissza seedelni. Most ha jól látom csak annyit ír ki, hogy hány óra van még hátra a kötelező seedből. De fogalmam sincs mi a határidő amíg teljesíteni kell. Mindegy amúgy feladtam ezt az egészet ha bannolnak bannolnak de nem fogok ezzel tökörészni, hogy eddig meg addig seedeljek nem tudom mennyit.
2023. febr. 18. 16:16
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha kiírja az oldal hogy még 13 óra van hátra, akkor 13 óra van hátra. Ha csak annyit észben tartasz hogy a hónap végére el kell érnie a nullához, már nem lesz belőle probléma, és a részletekbe sem kell bonyolódni. Ha még annyit ehhez megjegyzel, hogy a hónap második felében letöltött dolgokat a következő hónap végéig kell nullázni, akkor nem fogsz megijedni, hogy a január 31-én befejezett torrentet hogy a fenébe seedeled 48 óráig még február előtt.


Wiki menüben rögtön a cím alatt kiemelve középen a "Ratio-free rendszer ismertető" - itt minden le van írva, az is hogy hónap végén ellenőrzi a rendszer hogy rendben van-e, és hogy a 48 óra nem egyben elvárt hanem összesen.


De úgy látom ehhez nagyon nincs türelmed, nem a te világod a torrentezés, hogy napi átlag 1-2 órányi seedelést elvárnak az ingyen cuccért cserébe. Még semmit nem csináltál, de már feladod csak azért, mert nem vagy hajlandó a szabályzatot megnézni, és anélkül nem lehet érteni a sok statisztikai adatot sem.

2023. febr. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
59%
fhú gyerek
2023. febr. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
59%

"és hagyjam bekapcsolva a gépem két napig non stop, hogy jó hamar tönkremenjen"


Ezt ugye Te se gondoltad komolyan.

Egy elektromos eszközt PC-t minél többször kapcsolod ki-be annál nagyobb az esélye hogy megeszi a fene.

A mai PC-ket persze nem igazán érinti, már ez se, de hamarabb döglik meg mintha egyfolytában menne.

Képzeld a munkaállomásom kb 2 éve megy egyfolytában, (szünetmentes mellett).

Ezen van a torrent is így egyáltalán nem kell azzal foglalkoznom mikor lesz meg a 48, vagy akár a 60 óra.


De nem kell munkaállomásban gondolkodnod, mert már van nas, és még sorolhatnám amik keveset fogyasztanak és nem állítgatják le minden nap, -persze szünetmentes nem árt mögéjük.


Azt meg hogy 2 hét alatt nincs bekapcsolva a géped min 48 órát (ez napi 4 óra) azt nehezen hiszem el.


A borsos áram számla inkább azzal fog kijönni, hogy 300W-s VGA 150W-s procit hajtod mint a bolond 2 órát.

egy 40W NAS, mini PC, vagy akár egy router -már van amelyik tudja a torrentet, biztos nem fog földhöz vágni.


Ha ezen akarsz spórolni akkor a torrent nem neked való, -de a PC világ se nagyon, mert ez nem a villany spórolásról szól.

2023. febr. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 nandor2001 válasza:
49%
Sziasztok. Ha már ide tévedtem valaki nemtudna nekem véltlen egy meghívót küldeni? Nagyon megköszönném! Már nagyon rég óta keresgélek ki tudna küldeni de nem jártam sikerrel. Microbitem volt nagyon sokáig de ugye az megszűnt sajnos. Onnan töltögettem le a filmeket ha kelett valami majd pendrive és tv.
2023. febr. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!