Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Gyanítom, hogy két személy is...

Gyanítom, hogy két személy is letiltotta a gmail címemről érkező emaileket! Hogy tudom kideríteni, hogy tényleg tiltottak-e?

Figyelt kérdés
Semmit nem követtem el ellenük, mégis a nagy nehezen feltelepített RightInbox csak azt mutatja, hogy 0 klikk és 0 megnyitás van az emailjeimen amiket az utóbbi napokban nekik küldtem. Egyikük se gmail-es, belső domaint használnak (munkahelyi email-cím) Mostanáig kommunikáltunk is...de gyanús ez a nagy csend

2023. márc. 3. 20:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet letiltani az üzenetfogadást. Szűrőt be lehet állítani, hogy pl. a spam mappába vagy a kukába érkezzen be egy levél, de megakadályozni nem tudják hogy elküldd a levelet. Ha pedig még ennyit sem csináltak és egyszerűen nem nyitják meg az üzeneteidet, arra sem tudsz hatással lenni.


Csak az a biztos, ha rákérdezel és őszintén elmondják mi van. Ne vonj le következtetést egy ilyen program alapján.

2023. márc. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Mr. V. ***** válasza:
100%

Egyre agresszívebbek a szűrők.

Több olyan gmail fiókom van, amiből pár év alatt ha 1-2 levelet küldtem ki... amikor hetekkel később a levélszemétben megtalálták és válaszoltak rá, akkor derült ki, hogy minden küldött üzenet spam-ként megy.


Áttértem hotmail-ra. Ugyanaz a helyzet. Sőt, ha nekem ír valaki gmail-es címről (semmi link, melléklet, csak szöveg), az is levélszemétben landol.


Ki kell kapcsolni a beépített szűrőket, vagy ha ez nem lehetséges, akkor egy másik mappát kell létrehozni a Beérkezett mellé, pl. Érkezett és abba átirányítani minden beérkező levelet és tiltani minden további szűrő szabály futását.


Azt a feltelpített valamit nem ismerem... de hiába kérsz olvasási visszaigazolást, ha a másik nem nyom rá, hogy elküldheti a visszaigazolást.

2023. márc. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
1/2 A kérdező vagyok. Sajnos nem olyan a kapcsolatunk, hogy csak úgy megkérdezhessem letiltottak-e ... Az egyiknek a telószámát se tudom. A másikét igen mert a terapeutám és elvileg nem érdeke, hogy letiltson csak már lehet, hogy unja a rinyálásomat. Szerintem hülyének nézne, ha megkérdezném, tiltotta-e az üzeneteimet.
2023. márc. 3. 22:14
 4/7 anonim ***** válasza:
48%

email az email. Itt nem lekérdezhető hogy megnyitotta-e, elolvasta-e ha ő nem akarja.

Ha ilyesmire vágysz közösségi médiát használj.

2023. márc. 3. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kérdező, nekem van nem gmail e-mail-címem és tudom (szóltak ismerősök), hogy többször a spam mappában landolt az e-mailem, de ez oda vissza működik, mert volt, akiknek a leveleit a levélszemét mappából szedtem elő.

Tehát nem az ember rakja oda, hanem a levelező rendszer. Sajnos.

És nem Freemailről van szó.


És amikor ezt az egészet régebben a Gyk-n megbeszéltük egy kérdésnél, valaki írta, hogy annak a kérdésnek a kapcsán megnézte a spam mappáját és rengeteg e-mail volt ott, amit a rendszer odatett, pedig nem volt az!

2023. márc. 4. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Talán a levelező rendszer rakja a spam-be az emailjeimet. Csak az a fura, hogy mostanáig simán ment a kommunikáció, 1, max 2 napon belül válaszoltak. Túl hirtelen kezdődött a "nagy csend". De ha jól értelmezem, nincs rá mód, hogy megtudjam XY szándékosan irányítja-e a leveleimet a spam/kuka felé...

Azért köszönöm a hozzászólásokat mindenkinek.

2023. márc. 4. 08:47
 7/7 anonim ***** válasza:
Felhívod és megkérdezed. Ez a legbiztosabb módja.
2023. márc. 4. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!