Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A wifim folyamatosan lecsatlak...

A wifim folyamatosan lecsatlakozik, mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

Az új albérletben lévő wifi elég gyenge, és folyamatosan eldobálja a kapcsolatot a gépem. Így inkább a korlátlan netemet használtam a telefonról (hotspottal), ami egészen eddig működött is. Az elmúlt héten viszont elkezdett szórakozni a kapcsolat, és folyamatosan ledobál. Mind a routeres, mint a telefonos hotspot is. Próbáltam váltani wifi adaptert is, ami ugyancsak működésre bírta a dolgot, de csak egyetlen napig. Két konkrét weboldal megoldásával probálkoztam:

1: [link]

2: [link]

Mondanom se kell, nem működött egyik sem.

Jelenleg a routeres wifiről írok, ami teljesen random időközönként lecsatlakozik.

Minden esetben azt írja a windows diagnosztika, hogy nem rendelkezik érvényes IP konfigurációval. A hotspot néha azt, hogy nem azonosított hálózat, illetve ismeretlen hiba.



2023. márc. 19. 22:57
 1/9 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem, hogy a barátnőm hotspotjával hibátlanul működik a rendszer, ami kizárja azt, hogy az adapter a rossz.
2023. márc. 19. 23:02
 2/9 anonim ***** válasza:
Kábel...
2023. márc. 19. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
#2 köszönöm szépen a teljesen haszontalan választ, hidd el, ha lehetne, kábeleznék. Ahogyan eddig. De nem tehetem. Köszi. :)))
2023. márc. 19. 23:39
 4/9 anonim ***** válasza:
Kábelezz át és a végére egy wifi routert tegyél. Nincs olyan hogy nem lehet. Kitartás!
2023. márc. 19. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
#4 A szerződésbe bele van írva, hogy nem kábelezhetek, csak a saját szobámon belül. A router meg közösségi térben kell hogy legyen. .-.
2023. márc. 20. 00:12
 6/9 anonim ***** válasza:

És ez szerinted mit jélent?

Csak azt jelenti hogy a tulaj jóváhagyásával szakembert _kell_ hívnod saját költségedre. Te magad nem csinálhatod.

2023. márc. 20. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

.-.

Ha ez így lenne, nem problémáznék a wifivel.

2023. márc. 20. 01:27
 8/9 anonim ***** válasza:

sz*r a wifi router vagy ap

két dolgot tudsz csinálni

1. kicseréled

2. úgy hagyod és veszel egy mobilroutert és azt használod

2023. márc. 20. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Melyik szolgáltató?


Vodafone esetén például mindenképpen érdemes saját routert venni és a Vodafone routerét modem üzemmódba rakni, mert egy szutyok szar az egész.


Nekem is hasonló problémáim voltak a wifivel, sokszor nem osztott IP-címet, vagy csak lassan stb., saját routerrel már nincsenek szerencsére ilyen gondok.

2023. márc. 22. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!