Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Vodafone modem bridge módban...

Vodafone modem bridge módban használata?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

A problémám nem más, mint hogy több URL megnyitásával elmegy az internet (wifi, ethernet egyaránt), illetve random 2-3 percre elszáll napközben bármikor.

Több fórumon is olvastam, hogy nem vagyok egyedül ezzel a problémával, lehet orvosolni, ha bridge módban használom a modemet és egy saját routert használok mellé. Kérdésem az lenne, hogy ezt hogy tudom kivitelezni? Jelenleg egy CH7465VF modemet használok a vodafonetól. A router konfigurálásánál böngészőn keresztül nincs lehetőség átrakni bridge módva, azt olvastam, hogy fel kell hívni őket és átrakják ipv4-re, innentől át fogom tudni rakni.

Mi lesz a következő lépés, hozzákötöm ethernet kábellel a saját routerem, konfigurálom (jelszó, ssid, stb.) és már kész is? Vagy ez nem ennyire egyszerű? Routert már konfiguráltam, de konkrétan bridge módban még nem használtam modemet.

Mit kell még állítani, illetve mire kell még ilyenkor figyelni?

A router amit használni szeretnék valami egyszerű TP-LINK-es, pl.: TP-LINK TL-WR844N.(még nem szereztem be) Nem a sebesség a lényeg, hanem hogy ne dobáljon le, mert így teams meetingelni a kollégákkal kicsit necces.

Bármilyen segítség jól jön, előre is köszönöm.


2023. márc. 20. 16:35
 1/1 anonim ***** válasza:

a legegyszerűbb ha felhívod az ügyfélszolgálatot és mondod, hogy tegyék át bridge módba

utána rákötötd a tplinket és bekonfigolod hogy dhcp-n kérje az ip címet wan oldalon

2023. márc. 22. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!