Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért jó hogyha a NAT-os IP...

Miért jó hogyha a NAT-os IP helyett Public IP-t kapok a szolgáltatótól?

Figyelt kérdés

Sok helyen olvastam, hogy egyes problémákra ezt ajánlják. De nem értem, hogy miért jó ez.

Digis ügyfeleknek ajánlották, hogy kérjenek nyilvános ip-t a natolt helyett.


Azért érdekelne, mert folyamatosan szakadozik a netem a modem és a router között éjfél és hajnali 3 között. Hátha a public ip megoldaná a problémát. A szolgáltató alapból natos ipt ad tudtommal.



2023. márc. 25. 14:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

"Hátha a public ip megoldaná a problémát. "


A kettőnek semmi köze egymáshoz.

2023. márc. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
74%
nyilvános ip csak a szerverekhez (FTP, http~, vnc, remotedesktop, stb) kell, ha ilyeneket használsz.
2023. márc. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%
Nem csak azokhoz kell.
2023. márc. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Kedves első, igazán köszönöm a válaszodat, de hogy ezzel nem lettem előrébb az is biztos. Netalán ha leírnád, hogy mihez van köze, az közelebb lenne a válaszhoz, ami kérdés kiírásra került. 😀
2023. márc. 25. 14:38
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Nálad nem működik a wikipédia? Vagy a google?
2023. márc. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
És mit mondott a Digi ügyfélszolgálat?
2023. márc. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Gugu Gabor ***** válasza:
85%
Public nat nélküli ip akkor jó ha a számítógépet el akarod érni egy külső ip címről. Pld fpt szerver saját játékszerver stb.
2023. márc. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Kedves ötödik, működik, de nem találtam rá értelmes választ, csak szakszövegeket. ☺️
2023. márc. 25. 23:47
 9/11 A kérdező kommentje:
Hatos, semmit, nem kérdeztem még meg. Hisz azt sem tudom miben segít, mire lenne jó.
2023. márc. 25. 23:48
 10/11 anonim ***** válasza:
54%

Hogy miben segít az ügyfélszolgálat? Kivizsgálják esetleg, ahelyett hogy te próbálod meg az ő szolgáltatásukat "mókolni", és esetleg találnak valamit.

Az IP címnek semmi köze a szaggatáshoz. Azért szaggat a neted, mert a Digi nem tudja biztosítani a stabil szerver-kliens kapcsolatot akár konfigurációs, akár teljesítmény szempontból. Na ezért kéne talán nekik mondani ha gond van, ahogy azt a szerződésben aláírtad, és nekik 72 órán belül kötelességük intézkedni, vagy kötbért fizetni részedre.

2023. márc. 26. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!