Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Nyilvános IP cím kérése Asus...

Nyilvános IP cím kérése Asus routernek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Adott egy Sagemcom f@st 5670 típusú optikai modem, ezután a modem egyik LAN portján van nekem egy Asus RT-AC59U V2 típusú router.

A routerre fel van csatlakoztatva egy külső HDD USB porton keresztül, ennek a HDD-nek a tartalmát elérem belső hálózaton keresztül, de külső hálózatról nem tudom elérni.

A router ezt a hibaüzenetet dobja fel: A vezeték nélküli router jelenleg egy privát WAN IP-címét használja (192.168.x.x, 10.x.x.x vagy 172.16.x.x).

Hogyan tudom elérni azt, hogy a Sagemcom ne belső címet adjon az Asusnak, hanem nyilvános címet?


Köszönöm a segítséget előre is!



2023. ápr. 4. 10:12
 1/9 anonim ***** válasza:
PPPoE passthrough módot kapcsold be a sagemben és az asusban állítsd be a pppoe kapcsolódást
2023. ápr. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az Asust AP módba kéne állítanod.
2023. ápr. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
69%
Mindkét megoldás jó, de az első szerintem jobb megoldás. A modem legyen csak modem.
2023. ápr. 4. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Szia! Ha a PPPoE passthrough módot bekapcsolom a sagemben, attól függetlenül a sagem sugározza a wifi jelet? Mert abban a szobában is vannak wifis eszközök ahol a sagem van.
2023. ápr. 4. 10:20
 5/9 A kérdező kommentje:
És ha az Asust AP módba állítom, akkor ugyanúgy működik rajta a wifi ahogy eddig? Illetve van az Asusra csatlakoztatva IPTV az is menni fog AP mód alatt?
2023. ápr. 4. 10:22
 6/9 anonim ***** válasza:

És miért nem rakod át a HDD a Sagemcom f@st 5670-ra? Ahogy néztem van rajta USB port.

Igaz nem tudom így elsőre mi történik ha rárakod, de szerintem megmarad a tartalma, csak a megosztásokat kell újra beállítani.

2023. ápr. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Az ügyfélszolgálat szerint: lakossági felhasználásra nem támogatják az USB-s HDD samba server/tárhely funkciót, azt csak médialejátszóként fogja látni a hálózat. Telekom szerint nincs olyan router, amelyhez engedélyeznék az USB-s tárhelymegosztást.
2023. ápr. 4. 10:42
 8/9 anonim ***** válasza:
5/ Igen.
2023. ápr. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

5-re, ha beállítod az asusban az iptv módot (ha van benne) igen, de a legjobb az ha az iptv-t hagyod a hgw-re csatlakoztatva

7- az ügyfélszolgálatos a T saját eszközeire gondolt, azokon valóban nem működik az usb port

2023. ápr. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!