Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Arról hallottam van opcnet...

Arról hallottam van opcnet valami új és arról kérdeznék melyik a jobb számítógépre és mobilra a yettel vagy a Vodafone vagy opcnet én a sebesség ről és ip védelméről szeretnék tudni én szerintem vodafonra kellene váltanom szerintetek?

Figyelt kérdés
Bármi más javaslatot is elfogadok ami jobb lenne számítógép IP védelemre.

2023. ápr. 26. 13:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
35%
IP védelem :'D
2023. ápr. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Ip védelem arra kell a ddos & a leakek ellen a "ddos" ipt tudja kilőni rövidítve el egy a néz és a router is meghalhat általa a leak meg ki rakják információkat ip alapján leszedik. Ha nem tudná valaki de ez alap hogy tudja bárki is
2023. ápr. 26. 13:39
 3/17 anonim ***** válasza:
12%
Javaslom olvasgass egy kicsit a témáról, mert az tisztán látszik hogy fogalmad sincsen arról, mi az a DDOS.
2023. ápr. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
62%

"Arról hallottam van opcnet valami új"

Ez nem új cég, csak "Perwollal mosva".


Volt egy kecskeméti központú, főleg optikai gerinchálózatot és az ahhoz kapcsolódó végfelhasználói (kábeltv/optika/fix telepítésű, földfelszíni mikrohullámú net) elérést - cégcsoport - Opticon/Optanet/Vidékháló néven futottak - akiknek (miközben valamelyest építettek optikai hálózatot is) a vezetői szépen elcsalták a felvett EU-s pénzeket

[link]

aztán valahogyan sikerült - kormányzati segítséggel

[link]

reorganizálni a céget:

[link]

most ennek:

[link]

a (pénzügyi/kockázati tőke-befektető?) cégnek a tulajdonában van.


"ami jobb lenne számítógép IP védelemre"

Mit értesz "IP-védelmem"? Milyen "jobb" IP-védelemre áhítozol? Mi ellen akarod védeni a számítógéped?

2023. ápr. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Ddos ellen mert sokan csináljak rajtam és nincs dynamic OS ip-m szóval leginkább IPv6 dinamikus ip jobb firewall ddos ellen
2023. ápr. 26. 13:58
 6/17 anonim ***** válasza:
0%
A fene sem dosolgat téged.
2023. ápr. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Hát de mert kiraktak az ipmet 3 szőr is meg ip adataimat csak jobban tudom 😅🤣 de most nm rólam van szó hanem ki ajánl Magyarországra védelemre és sebesegre
2023. ápr. 26. 14:06
 8/17 anonim ***** válasza:
0%

"csak jobban tudom"


Nos, pistike, az a helyzet, hogy... nem, nem tudod jobban.

2023. ápr. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Honnan tudna őn csak úgy a semmiből h ddosolnak e vagy se de nm ez a tema
2023. ápr. 26. 14:15
 10/17 anonim ***** válasza:
53%

Az egyszeri lakossági Internet-előfizetés (neked per pillanat melyik szolgáltatónál van előfizetésed, kedves kérdező?) mögött netező (weboldalakat böngésző, e-mailezgető, közösségi (média) oldalakat használó) honpolgárt nem fogják (D)DOS támadásban részesíteni.


Egyrészt azért, mert az egyszeri honpolgár nem nyújt "szolgáltatásokat", nem szolgál szerverként (így nem éri meg (D)DOS-olni, hisz nincs a támadónak "profitja" belőle), másrészt mert általában dinamikusan változik a publikus IP-címe (így ha (D)DOS-olnák a publikus IP-címét, és az időközben változik, akkor már az adott felhasználót nem érinti, hanem másikat) és/vagy az Internet-szolgáltatójának CgNAT-ja mögött van (így több felhasználó osztozik ugyanazon a publikus IP-címem, így ha azt a címet támadják, akkor több felhasználót érint).


Két esetet tudok elképzelni (lakossági előfizetés esetén):

* ha a lakossági előfizetés mögött valamilyen szolgáltatást nyújtasz (publikusan elérhető NAS, játékszerver a haveroknak) - ez esetben el kell helyezni a szolgáltatást egy tartalomelosztó hálózat (CDN) mögé

* ha egy olyan Internetes közösségi szolgáltatást - játékot, csevegőszolgáltatást, konferenciabeszélgetés - használsz ahol a közösség "toxikus" - ilyen esetben ott kell hagyni azt a közösséget

2023. ápr. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!