Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Jófogáson ha a vevő e-mail...

Jófogáson ha a vevő e-mail címet kér a fizetéshez, az csaló?

Figyelt kérdés

"Másik városban lakom. Szállítás lehetséges? Az árut a Jófogás honlapján fizetem ki. Ön kap egy Е-Маilt az Е-Маil címére a pénz átvételére vonatkozó utasításokkal. Miután megkapta a pénzt, elintézheti, hogy a terméket futárral kézbesítsék, amikor önnek megfelel"


Ezt írta, aztán elkérte az e-mail címemet. Csaló?



2023. máj. 5. 22:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Igez, ez a sztenderd átb*aszós üzenet
2023. máj. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen
2023. máj. 6. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
E-mail cím nem kell a Jófogás-on eladáskor vagy vásárláskor. Nem akar semmit vásárolni csak az e-mail címedet akarja megszerezni. Nekem is szoktak jönni ilyen üzenetek. Van olyan hirdetésem amelyikre 5 ilyen üzenet is érkezett különböző felhasználó nevekkel.
2023. máj. 6. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 NTBS ***** válasza:
100%
Nem kell e-mail.
2023. máj. 6. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
70%
Nem kell, sőt, az első gyanús pont, hogy az oldal ellenőrizhető üzenrtküldő rendszeréről el akarja terelni a kommunikációt egy ellenőrizhetetlen platformra. A következő a bankkártyaszámod lesz, hogy utalja a pénzt, megadod aztán csodálkozol, hogy az utalás helyett megcsapolja.
2023. máj. 6. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Na rám írt egy másik is, ezzel: "Szükségem van a címedre, e -маiI és teIefonszáмra"


Pedig mindig megörülök, hogy valaki meg akarja venni...

2023. máj. 6. 12:22
 7/12 anonim válasza:
100%

Jah most kaptam én is 3 ilyen üzenetet. Az e-mailemet megadtam, erre érkezett egy generált e-mail mely egy adathalász oldalra vezetett.

Webes haverom megnézte az oldal forrását és jókat mulatott rajta.


Rafkósak ezek, mert magáról a jófogásról és bankok hivatalos oldaláról másolják át a felületeket.


Én már csak foxposttal küldök, ha kell neki vegye meg úgy.

2023. máj. 9. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Igen, az ilyenek sajnos mind azok. Ha valaki tőled akar venni, akkor csak a számlaszámodat kérheti el, ahová utalhat. Ha valaki azt mondja, hogy kapsz egy linket e-mailben és arra kattints… akkor ott már biztosan nem gömbölyű valami.

A Vaterán szerencsére nem futottam még bele ilyenekbe, de itt napi szinten olvasom ezeket az esteket.

2023. jún. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Gyakori az ilyen csalási próbálkozás, az a leggyanusabb mikor előre akar elkérni tőled mindenféle adatot! Az ilyet azonnal le kell rázni, jófogáson és marketplacen is próbálkoznak.


Ha valakinek fontos az a valami amit rendel, emelje meg a telefonját, és menjen rendesen személyesen átvenni!


A hirdető meg írja ki, hogy csak személyesen vehető át!


Aki nem DEBIL HÜLYE, az tudni fogja, hogy ez nem "maradiság", hanem így lehet a büdös csalókat kizárni!!!!!!!!

2023. júl. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
61%

Fizetéshez igen.

Személyes átvételhez viszont ne titkold el, sőt a telefonszámod is megadhatod. 🙂

2023. júl. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!