Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Indamail-ből hogyan lehet az...

Indamail-ből hogyan lehet az összes levelemet (vagy kontaktjaimat) protonmail-be átvinni? Elakadtam.

Figyelt kérdés

Kaptam segítséget -lásd lent-, de elakadtam. A lent írtak szerint jártam el protonmail-ben, hogy indás loginomból a leveleimet átírányíthassam, bár nekem az is megfelelne, ha legalább a konktakt listám (email címek, melyekkel leveleztem indán) átkerülhetne, vagy letölthetővé válna. Ha az összes levelem átmenne protonmail-be, az mégjobb, mert akkor mind az email címek átmennének, mind az archív levelezésem.

Azonban a lenti eljárás hatására csak annyi történt, hogy az indás inbox-ból átment a sok levélből kettő levél a protonmail-be, valamint átkerült az összes indás mappám ÜRESEN a protonmail-be.


A protonmail inboxban ott fityeg egy értesítő is, hogy a protonmail elkészült az importálással. Azaz a félmunkával (töredékmunkával).


Mi a megoldás?


* * * Settings → Go to settings → Account → Import via Easy Switch

* * * Itt kivalasztod hogy other, és beallitod az indamail imap beállításait:

* * * Felhasználónév: neved@indamail.hu

* * * IMAP szerver címe: imap.indamail.hu

* * * Port: 993

* * * Titkosítás: SSL



2023. máj. 14. 19:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
32%

Van egy ingyenes Import-export app:

[link]

is; vagy egy másik megoldás az lenne, hogy levelezőklienssel (Thunderbird) vagy IMAP-os célalkalmazással (IMAPsync, IMAPSize) lemented a leveleket, majd a Proton Bridge-en:

[link]

keresztül feltöltöd a leveleket - ezen utóbbi módszer viszont csak a fizetős előfizetőknek érhető el.


Valószínűsítem egyébként, hogy egyrészt az Indamail-ről most sokan töltik le a levelezésüket, éppen ezért fennakadások lehetnek az átvitelnél; másrészt a Protonmail svájci webes alkalmazása is az erőforrás-takarékosságra törekszik, így nem fogja megvárni, hogy az Indamail magyarországi szervere válaszoljon.

2023. máj. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

#1 tökéletesen leírta, meg vagyok döbbenve hogy lepontozták.

Ingyenes esetén csak 500 MB tárhely áll rendelkezésedre, ezt is vedd figyelembe.

Valamint - ha jól tudom - az ingyenes esetén nem is tudsz IMAP kapcsolatot létesíteni, mert a Proton Bridge nem megy ingyenes account-tal.

Javíts ki ha rosszul tudok valamit.

2023. máj. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Maradj a jó öreg Gmail.com-nál, ott minden beállítható.
2023. máj. 14. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Egy kedves felhasználótól ezt a tanácsot kaptam GMAIL -re való átírányításhoz, így jó lesz, ha inkább proton helyett gmail-ra irányítom az indás leveleimet?


Gmailben beállítod az indamail pop3 adatait:


Felhasználónév: neved@indamail.hu

pop3 szerver címe: pop3.indamail.hu

Port: 110

Titkosítás: Nincs

2023. máj. 15. 11:46
 5/11 anonim ***** válasza:
A Gmailban az IMAP is beállítható.
2023. máj. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

#5: A GMail webes felületébe épített importálási funkció (Beállítások --> Fiókok és importálás --> E-mailek ellenőrzése más fiókokban) csak POP3-at kezel:

[link]

a #2-es hozzászólásban említett levelezőprogram, illetve célalkalmazás alkalmazása már a webes alkalmazás kihagyásával, IMAP-on keresztül megy, de előtte a GMail webes felületén be kell kapcsolni az IMAP-os hozzáférést (Beállítások --> Átirányítás és POP/IMAP --> IMAP-alapú hozzáférés).

2023. máj. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Gmail-ben is megpróbáltam, sajnos csak az indán belül a Beérkezettek mappájából vitte át gmail-ra. Elsősorban az indás címjegyzékre van szükségem, és már csak május 22-ig van idő rá, utána fizetős az inda... A többi levelet hogyan lehet átvinni? Vagy legyalább az indás email címeket, amelyekkel leveleztem?
2023. máj. 18. 17:59
 8/11 anonim ***** válasza:

"Gmail-ben is megpróbáltam, sajnos csak az indán belül a Beérkezettek mappájából vitte át gmail-ra. "

Igen, mert a GMail belső rendszere POP3 protokollal a beérkezett leveleket másolja át.


"Elsősorban az indás címjegyzékre van szükségem"

Azt külön kell lementeni/átvinni.

Az Indamail webes felületén bejelentkezve: Kapcsolatok:

[link]

azon belül Exportálás.


Kapsz egy .vcf kiterjesztésű állományt, amit importálhatsz a Google Címtárban:

[link]


"A többi levelet hogyan lehet átvinni?"

IMAP protokollon keresztül letöltöd a (Sent mappában levő) leveleket egy arra alkalmas célszoftverrel/levelezőprogrammal, majd feltöltöd.

2023. máj. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Még a mai nap folyamán megpróbálom, köszönöm. Holnapig adok visszajelzést, sikerült-e.
2023. máj. 18. 19:16
 10/11 A kérdező kommentje:

Nos, csak körülményesen lehetett megoldanom.


A levelezési címeket akartam átvinni elsősorban, azonban ezekből egy se volt az inda címjegyzékben. Tehát ez kivitelezhetetlen volt, hacsak nem még körülményesebben, egyenként bevittem volna, ennyi erővel le is gépelhetném magamnak a sok-sok email-emből... Baromi sok idő lett volna.


Ehelyett szerencsére ha nem is az összes email-t egyben, de mappánként engedte az inda továbbküldenem, mégpedig egyesével felcsatolta a küldeménybe az adott mappában levő email-jeimet. Szerencsére a címzettek email címeivel együtt átvitte, ez volt a lényeg.


Ez már kevésbé körülményes megoldás, mint egyesével kiírnom / legépelnem magamnak az email címeket, habár több, mint húsz darab indás mappát kellett így is egyenként továbbítanom a kívánt címre.


Offline levelezőt meg nem akarok használni. (Írtad, hogy ennek közbeékelésével lehetett volna csak átvinni a leveleket.)


(Bár egyébként, ahogy látom, apránként, de folyamatosan átviszi az inbox-os leveleket, csakhogy az ugyanannyi munka lett volna, mármint az inda-inbox-ba egyenként a huszoniksz mappából átmásolni/mozgatni a leveleimet... És úgy még rendszertelen, ömlesztett is lett volna.)

2023. máj. 19. 17:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!