Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért lassul le a letöltések...

Miért lassul le a letöltések sebessége több letöltés esetén?

Figyelt kérdés

Az internet letöltése jó, 150mb/s feletti. Mégis van amikor több dolgot is elkezdek letölteni és akkor iszonyat lassú lesz.

Pl most 1 torrent letöltésénél 3mb/s csak seederek hiányában, de a böngészőben meg 2 fájl letöltésének a sebessége lement 100-200 kb/s sebességre. Amit nem értek, hogy miért, mert ennél bőven láttam már letölteni fájlokat nagyobb sebességgel is. Ez meg összesen nem tesz ki 4mb/s terhelést se a hálózatra.

A hálózatot más nem használja, illetve a gépen sincs más program, ami enné a netet vagy frissítene.

Feladatkezelőben vicces módon azt írja, hogy 25mb/s adat van fogadásban, míg erőforrás-figyelőben korrekten mutatja, hogy tényleg 4-5mb/s körül van a gépre érkező adatforgalom nagysága.


Bárki, aki ért ehhez, tudja mitől lehet ez? Hogy a feladatkezelő nagyobbat mutat, mint amennyi van igazából, illetve hogy ennyire lassú a letöltések sebessége, amikor a hálózat és a gép többre is képes?



2023. máj. 28. 00:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Mértékegységekkel nem vagy tisztában, az a baj.

Amit te 150mb/s-nek írtál az valójában 150Mbit/s. A 4-5mb/s pedig 4-5MB/s.

1MB (megabájt) az 8Mbit (megabit), 5MB pedig 40Mbit. A torrent kliens MB-ban mutatja a mértékegységet. Feladatkezelőben Mbit-ben. Szóval neked a 150Mbit/s sávszélességű neted az max. ~18MB letöltést fog bírni.

A 150Mbit meg gondolom az elméleti max amit a szolgáltató ad, szóval ha torrenten valamit szedsz 5MB/s vagyis 40Mbit/s-el, és éppen szarakodik a neted mert szarakodik, akkor lehet felhasználod a teljes sávszélt. Ugyanis 150Mbit/s netnél nem ritka, hogy beesik a sávszél 40-50Mbit/s-re.

2023. máj. 28. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, most eléggé felvilágosítottál! Azt viszont honnan tudhatom, hogy ami értékeket látok, hogy az megabit vagy megabájt? Valahol az MB mindkettő nagy. Van ahol csak az M a nagy, van ahol meg csak a B. Olyat most hirtelen nem láttam, ahol mindkettő kicsi lenne. De ez így is 3 opció.

Viszont az továbbra sem tiszta, hogy megabájtban, 10 felett gyarkan látom a net sebességét. Nem tudom mennyi a szolgáltatótól az elméleti max, a gyakorlatot tudom, hogy mindig 165 körül van, bármikor mértem a sebességet. Most is lemértem a biztonságért és 164 lett. Vagyis 20 megabájtnyi körül van a sebesség ha jól számoltam. Viszont a torrent 3,1 MiB/s sebességgel tölt, a böngészőben meg 226 és 204 kB/s sebességgel töltenek le. Ha a torrentet leállítom, felugrik a letöltés, ha a kettőből az egyiket szintén, akkor meg 2,7 MB/s sebességgel tölt le. Vagyis ahonnan letöltök, nem az ottani szerver nem bírja a sebességet megadni. Ha mindkettő ennyivel jönne le és a torrent is menne, ez akkor is csak 8,5 MB/s lenne. (feltéve ha a torrent is megabájt) Ez meg nem hogy a 20-at, még a 10-et sem éri el. Hol van a hiba?

2023. máj. 28. 01:33
 3/5 A kérdező kommentje:

"10 felett gyarkan látom a net sebességét"

Ezt arra értem, hogy mikor töltök le valamit, akkor a fájl letöltésének sebessége gyakran van stabilan 10 megabájt felett.

2023. máj. 28. 01:35
 4/5 Nyam2007 ***** válasza:
Hogyha böngészőben töltesz le valamit akkor lehet korlátozzák szervereken ne legyen túl nagy terhelés
2023. máj. 28. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

MB = Megabájt

Mb = Megabit


8Mbps = 1MBps

2023. máj. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!