Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » OTP csaló volt, mit csináljak?

OTP csaló volt, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Felhívott egy nő, kiadta magát otp dolgozónak és kérte az sms-ben kapott kódot amit én naiv megadtam neki


Közbe azt akarta tartsam még a vonalat 5 percig, és kérte a további adataimat (ekkor volt furcsa) és leraktam de újra hívott ekkor már fel se vettem


Viszont aggódom lesz e valami károm abból hogy megadtam az sms kódot?


Illetve mit csináljak ezután? Jelszó csere stb megvolt


2023. jún. 6. 11:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Nezd meg az egyenlegedet. Rendorsegen feljelentes.
2023. jún. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Van előzménye a történetnek? SMS-kódot például online bankkártyás fizetés jóváhagyásakor kérnek az oldalak hitelesítési elemként. Ahhoz viszont kezdeményezni kellett valahol a fizetést.


Vagy csak úgy a semmiből jött egy SMS kód és felhívtak hogy mondd be (vagy fordítva)? Honnan tudhatták a számodat, és az azonos-e a banknál megadottal?

2023. jún. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Hintalow ***** válasza:

Ezeknél a csalásformáknál nem kell "tudniuk" a telefonszámokat, sokszor automata tárcsázóval dolgoznak, ami egyszerűen végighív komplett számtartományokat, mindig OTP-vel nyitnak (legnagyobb találati arány) ha a hívott azt mondja más banknál van, akkor "kapcsolják" azt.

Kicsit hiányos a sztori, ha kapott sms-t diktáltatnak vissza, az lehet: - - online kártyás vásárlást megerősítő

- netbank belépési kód

- mobilapp telepítését engedélyező


Viszont ezeket mindig megelőzi valamilyen adatnak a bekérése (kártya vagy netbank user+jelszó) hogy valamit tudjanak kezdeményezni.


Mi volt az sms szövege? ha banki, abból már tudni lehet, hogy pontosan mihez volt.

2023. jún. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

előzmény nagyon fontos, a jelszavadat meg a felhasználónevet megadtad, beléptek vele és akkor kaptad az SMS üzenetet?

Azonnal változtasd meg.

2023. jún. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Itt szórakozol a gyk-n, közben meg múlik az idő!

Hívd fel a bankod ügyfélszolgálatát!

2023. jún. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!