Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ki használ tor böngészőt a...

Ki használ tor böngészőt a mindennapokban?

Figyelt kérdés
Én már vagy fél éve kizárólag csak tort használok, nem vettem észre, hogy olyan lassú lenne.
2023. jún. 8. 00:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Fordítsuk meg a kérdést, átlagos böngészéshez mégis miért is kéne bárkinek ezt használnia? Max ha valaki totál paranoiás az használja, de hétköznapi böngészéshez totál felesleges,
2023. jún. 8. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha bejelentkezel helyekre, márpedig ide bejelentkeztél, ezért gondolom máshova, pontosam vissza követhető, hogy te voltál. Ráadásul ha ezt egyszerre teszed ...egyéb műveletek mellett, akkor még meg is könnyíted a dolgát különböző embereknek, hogy megtaláljanak.


A tor nem egy csodaszer, ésszel kell használni, nem mindenhez. Ráadásul így meg a sávszélt is pazarlod azok elől, akiknek valóban szükségük van rá.

2023. jún. 8. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Annyi értelme van, mint reggeltől estig óvszert húzni, hiszen köztudott hogy biztonságot ad vagy nagyban növeli azt. Megadja neked a hamis biztonságérzetet, de amíg nem AKKOR és ARRA a célra használod amire való, nem ér semmit.

Vagy félreértettél valamit, vagy üldözési mániád van.


Mostanában már boldog-boldogtalan a különböző VPN-eneket reklámozza Youtube-on is, mert giga szponzorokká léptek elő. Már ott is lassan kapargatni lehetne a felszínt, hogy vajon tényleg biztonságot szolgáltatnak, vagy az a szervezet/hatóság aki az egész mögött áll így próbálja a forgalmat beterelni és elemezni vagy megfigyelni. Miközben 1-2 speciális esetet (pl. régiókorlát) leszámolva semmi szükséged rá.

2023. jún. 8. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Hogy kik használnak?

- Akik valamilyen diktatorikus rendszer alatt élnek.

- Akik valamilyen nem törvényes dolgot csinálnak.

- Akik paranoiásak.

- Akik egyszerűen menőnek gondolják.

- Akik valamilyen korlátozást próbálnak kijátszani.


A sávszélességet illetően pedig: 300 megabites netem van. Tort használva ez 5-10 megabitre csökken. Ez alsó hangon is a harmincada a tényleges sávszélességnek. Nyilván a betárcsázós modemhez képest ez is villámgyors, és való igaz, hogy 5 éve még nekem is hasonló sávszélességű ADSL-em volt, önmagában ahhoz képest nem sokkal lassabb, de az is igaz, hogy azóta a webes tartalmak is "megnőttek". Tor böngészőn keresztül, ezzel a 10 megabittel elég kényelmetlen lenne mondjuk Netflixen filmet nézni.

2023. jún. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!