Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ebayon rendeltem, de nem...

Ebayon rendeltem, de nem kapom meg?

Figyelt kérdés
Sziasztok! az lenne a problémám, hogy ebayon rendeltem egy cipőt, oktober 4.-én...és sajnos a japán srác akitől jön nem ír vissza az e-mailomra :/ lehet még el se küldte..de azért két hét alatt ide érhetett volna már, ha elküldni... ezek után mit lehet tenni? hova írjak az ebayon és kinek? mert elvileg, vissza fizetik nekem, de hát hol ?:/ ha valaki tudja, kérem írjon
2010. okt. 17. 21:23
 1/4 anonim ***** válasza:
[link] itt a 2. pontban tudod jelezni megfelelő angolsággal az eBay felé, ha nem jött meg a csomagod. Amúgy mennyi pozitív feedbackje és vagy eladása volt annak, akitől rendelted a cuccot? Esetleg signed-in (ajánlott küldemény) postázással kérted? Ha igen, és erről van bizonyítékod, akkor nyert ügyed van.
2010. okt. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Hintalow ***** válasza:

Nem eszik azért olyan forrón a kását...

A két hét még nem olyan hosszú idő, ebay-en/paypal-on a vásárlástól számított 45-ik napig van lehetőséged vitát (dispute) indítani, majd, ha nem sikerül az eladóval rendezni az ügyet, ezt lehet követeléssé (claim) alakítani, amely során a paypal dönt (90%-ban a vevő javára)

Én úgy szoktam, hogy ha nem jön meg a cucc, akkor 35-40 nap körül szoktam írni az eladónak, hogy a cucc még nem jött meg, ha nem érkezik meg, kénytelen leszek vitát nyitni (illik azért jelezni neki), a korrektebb eladók már ilyenkor mindenféle kezdeményezés nélkül is vissza szokták utalni a vételárat.

Tehát még bőven van időd.

2010. okt. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
most rendeltem életemben először, nem is néztem semmit, csak megrendeltem. utána néztem amikor már kezdett gyanus lenni, hogy fél év előtt volt pár pozitiva meg 1-2 negativ vissza jelzése, de ebben a fél évben még semmi.. de hát ha elküldöm a pénzt akkor tudnia kéne, hogy megvettem. minden ott van paypalon meg ebayon, már a visszajelzés is jött, hogy levették a listáról mert megnyertem. De a srácnak irtam kétszer és nem irt vissza... most meg igen csak 3 hete nem jött meg :/
2010. okt. 24. 16:29
 4/4 anonim ***** válasza:

Baromira nem!

Most buktam több mint 20 ezret mert nem kaptam meg egy csomagot.

Buktam de utána is már reménykedtem. Kb. 2 hónapja rendeltem.

2013. okt. 9. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!