Az eddig számos szerteágazó hivatalos dokumentumaimat a Wordben, hogyan tudnál mappában elmenteni?










Ez a fájlok automatikus elnevezése miatt van. Ha nem adsz meg semmit, akkor az első pár szót ajánlja fel. Megnyitod a mappát, és átnevezed arra amire akarod, a tartalmát nem fogja ez befolyásolni és módosítani sem.
Ugyanezeket a megtartandó fájlokat áthelyezed egy mappába (kijelölés után: kivágás, új mappában beillesztés), hogy együtt legyenek.
Rengeteg helyet biztos nem foglal, a szöveges fájlok mérete nagyon kicsi. Rengeteg fájlból állhat, ha mindenről külön dokumentumot csináltál.





Így nehéz bármit mondani látatlanul. Azok a fájlok most is egy mappában vannak, ha ugyanoda mentetted őket. Ha nem, akkor össze kell szedni és egy mappa áthelyezgetni a fájlokat.
Ha az is probléma hogy automatikus nevet kaptak és nem derül ki belőle a tartalmuk, azt csak egyesével tudod átnevezni, miután megnyitottad és megnézted a tartalmát, majd bezártad a dokumentumot (használatban lévő fájlt nem lehet átnevezni).















A helyzet az, hogy - ahogy előttem is mondták - már a legelején ki kellett volna dolgozni egy rendszert, és folyamatosan abban kellett volna tárolni a dokumentumokat. Amikor elmentesz egy dokumentumot, akkor csak pár másodperc odafigyelést igényel, hogy hogyan, hová mented. Amikor viszont már ezres nagyságrendben vannak kaotikusan, akkor ... bizony rá kell szánni jópár órát a rendszerezésére.
Az elnevezésekről annyit, hogy ha mentéskor nem adsz meg fájlnevet, akkor a dokumentum első pár szavát fogja fájlnévnek adni a Word. Ugyan ez egy fokkal jobb, mintha pl. dokumentum1, dokumentum2, dokumentum3, stb. neveket adna neki, de azért távol áll a tökéletestől. Célszerű mindig egy ésszerű nevet adni a dokumentumnak. Meg egyébként célszerű egy logikus mappaszerkezetben tárolnod.
Most ezt semmiképp ne vedd piszkálásnak vagy támadásnak, de sajnos ha az ember valamilyen technikát szeretne használni, elengedhetetlen, hogy legalább alap szinten ismerje a működését. Például elengedhetetlen, hogy az ember ismerje a használt operációs rendszer (gyanítom, ez jelen esetben a Windows valamely verziója) működését: hogy mik azok az állományok (fájlok), mik azok a mappák, mi az a háttértár, hogyan kell valamit létrehozni, átnevezni, másolni, stb. Máskülönben jobb esetben csak hatalmas káosz lesz az ember gépén, rosszabb esetben akár adatvesztéshez is vezethet, hiszen egyáltalán nem biztos, hogy a rendszer logikája megegyezik azzal, amit egy laikus gondol róla. Félreértés ne essék, nem kell profi informatikusnak lenni, de felhasználói szinten illik ismerni az adott eszköz kezelését. És ez egyébként érvényes szinte mindenre. Csak általában minél összetettebb egy eszköz, annál nehezebb megtanulni kezelni.
"És azokat amikor elmentettem mindig az első sorban írt pár szónak a mentése látszik, de ha rákattintok akkor megnyillik."
Ez így nem pontos. Nem az első pár szónak a mentése látszik, hanem az adott fájlnak a neve. Csak mivel te nem adtál meg nevet, ezért alapértelmezésben az első néhány szóból generált nevet a Word. De nem az történik, hogy a dokumentum első sorát jeleníti meg ilyenkor a rendszer, hanem azt a nevet, amit mentéskor adtál neki. (Ha átírnád az első sort valami másra, attól a neve még nem változna meg.)
"de ha rákattintok akkor megnyillik"
Nyilván, hiszen azzal, hogy duplán kattintasz rá, arra utasítod a rendszert, hogy nyissa meg az adott dokumentumot a hozzá társított szoftverrel (jelen esetben a Worddel).
"így rengeteg helyet foglal"
Mennyi az a rengeteg? Csak mert ha nyers szövegről van szó, abból egy oldal mindössze pár kilobájt. Ezer oldalnyi iromány alig foglal egy-két megabájtot, ami összehasonlításként: a ma már eléggé elavultnak számító CD-nek is kevesebb, mint 1%-át foglalná el.
Persze, ha egyéb objektumok is vannak a dokumentumban, az azért képes sokszorosára növelni az állományméretet, de még így sem mondanám rengetegnek. Egy szkennelt A4-es dokumentum - függően a konkrét formátumtól - kb. 1-2 MB. Ebből 1400 darab az még mindig csak kb. 2 GB. Ez mondjuk 20 éve tényleg durván soknak tűnt, de most ott tartunk, hogy a legkisebb boltban kapható pendrive 16 GB. De már azt is ritkán találni, inkább 32 vagy 64 az általánosan elterjedt. Egy átlagos mostani háttértár 500-1000 GB körül van. (Most a pontos mértékegységátváltásokba ne menjünk bele.)
"Egy mappába szeretném ezeket elmenteni."
Túl azon, hogy gyanítom, már így is egy mappában van, úgy sejtem, valamit nagyon félreértesz. Attól, hogy egy mappába teszed őket, semmivel nem fognak sem több, sem kevesebb helyet foglalni.
"Ennyit melyikre célszerű elmentenem a válaszok közül,"
Mármint milyen válaszok közül?
Nézd meg, hogy mennyi helyet foglalnak, és annak megfelelően mentsd el, legalább 3 példányban! Ugyanis ha valami csak egy példányban van meg, akkor elég nagy probléma lenne, ha az az egy példány netán megsérülne...
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!