Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Internet szolgáltatót szeretné...

Internet szolgáltatót szeretnék váltani, és segítség kéne, hogy mi ez az Optinet, kábelnet és DSL?

Figyelt kérdés

Datanet-em van most, de mivel drága és lassú, ezért váltani szeretnék T-home-ra (van T-home tv-nk és telefonunk, ezért olcsóbb lenne jóval)

[link]

A 15MBit/s azaz a Családi netről lenne szó.

Ha jól tudom, most DSL internetem van, meg lehet oldani, hogy Optinet-es internet sebességem legyen, meg mik is pontosan ezek?


A segítséget előre is köszönöm! :D


2011. júl. 25. 16:12
 1/8 anonim ***** válasza:

A net típusa más. Asszem a kábelezés.

A 1412-n meg tudod érdeklődni. (ingyenes)

De T-home-ot nem ajánlok, mert egy f*s.

G.

2011. júl. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, igazából, mint internet szolgáltatót nem ismerem. Eltudnád mondani, hogy miért fos? Meg, hogy olcsón gyorsabb netet melyik szolgáltatótól éri meg rendelni, esetleg te milyen szolgáltatónál vagy jelenleg?
2011. júl. 25. 16:23
 3/8 anonim ***** válasza:

hali


Optinet egy optikai kábelen keresztül kapod az internetet gyorsabb és olcsóbb ,de nem érhető el mindenhol.(el kell indítani az online megrendelést beírod a megyét és az utcát ,ha nem találod az utcádat akkor nálatok NEM lehet optinet sajnos.Én is ezért vagyok bajban hiszen ugyan annyiba kerül és kb 7x gyorsabb....,de sajnos nálunk nincs és ahogy nézem nem is lesz: )


Kábelnet Ez az ami neked fog kelleni ,ha optinet nincsen ugyanis a tv kábelen (koax) keresztül érkezik egy modembe a jel onnan pedig mindenféle állítgatás nélkül csak egy utp kábellel kell összekötni a modemet és a számítógépet majd elvileg felismeri a hálózatot magától majd mehet a net.


DSL majdnem olyan mint a kábel csak itt állítgatni is kell miután összekötötted a géppel és tudomásom szerint ez a leg lasabb és a legtöbb gond is ezzel van.



Én a helyedben megnézném a diginetet is ,ha elérhető mert nagyon jó árban vannak a 20/40es net 4700ft ,de persze ez sem elérhető csak a luxus helyeken mint az optinet...


Sok sikert!

2011. júl. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ezt az Optinetes dolgot megnézem neten, hátha pont az utcánk benne van, bár kétlem mivel nem nagy városban lakok, de próba cseresznye :D
2011. júl. 25. 16:33
 5/8 A kérdező kommentje:

Megnéztem a T-home-nál, a legközelebbi város, ahol Optinet elérhető, az kb 80-100km-re van innen :/

Szóval az kilőve ><

2011. júl. 25. 16:35
 6/8 A kérdező kommentje:

Mellesleg most néztem 15MBit-es netnél

Kábelnet: 1.5 Mbit-et biztosít, míg

DSL: 5Mbit-es netet

2011. júl. 25. 16:37
 7/8 anonim ***** válasza:

Kérdezted, miért szólom le a T-home-ot.

ezért:

5 megabites netet rendeltünk 3 éve.

Két éve már csak 2 megabittel ment MAXIMUM, holott mindenhol máshol az utcában, még az ugyan arról az oszlopról leosztott házban (2. szomszéd) is 5 megabit UGYAN AZ a csomag.

3 hónapja meguntam, elkezdtem reklamálni.

2 hónapja kértek egy "szakértői véleményt" vagy mi a pö**ömöccsét.

1 hónapja közölték, hogy akkor jó, mostantól csak 1 megabit lesz, de ők jó szívűek, szal 3850 helyett CSAK 3650-et kell fizetni. (egyel kisebb csomag)

Végeredmény:

Mindenhol 5 megabit, kivétel nálunk.

Nálunk 3 év alatt az 5-ből lett 1, és kerek 200 forinttal fizetünk kevesebbet.

EZ a kib*szás.

G.

2011. júl. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Na az igen, az tényleg nagy szopás...

Most már értem, miért mondod, hogy egy rakás fos és meg is értem

2011. júl. 25. 16:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!