Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » UPC netes előfizetés. Minden...

UPC netes előfizetés. Minden faszán működött. Új XP-t felraktam, sehogy sem tudok netet varázsolni. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Több órája szívok vele, de nem jutok semmire. Mi lehet ilyenkor a gond? Mire nem gondoltam? Nem vagyok rendszergazda, szóval ne tőmondatokban válaszoljatok, hanem részletesen plíííz!
2011. szept. 28. 10:51
 1/6 anonim ***** válasza:
meddig jutottál el,hol akadtál el?
2011. szept. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Arra még nem gondoltál, hogy felhívd őket???
2011. szept. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Az lesz a végső megoldás, hogy felhívom őket, de addig nem akartam, amég nem tudom biztosan, hogy nem driver, vagy egyéb szofter hiba, vagy valami blőd dolog van a háttérben. :)


A lényeg, hogy routeren keresztül csatlakozunk. A ne elvileg ismeri a router MAC adress-ét, hiszen korábban működött, osztottunk is meg netet több gép között. Az új winfosban próbáltam fix IP-t, meg autómatikust is beállítani. Egyikkel sincs semmi. Autómatikusnál a kapcsolat nem jön létr vagy krlátozott. Fixnél látszólag van kapcsolat, de nem tudom, hogy egyáltalán a helyi hálózat fel állt-e. Nincs másik gép, amivel kipróbálhatnám. Elképzelhető, hogy már a hálózat maga sem működik. Ugyanakkor próbáltam közvetlenül a gépbe dugni a net modemjét, de a regisztrációs oldalt nem tudom megnyitni, ahol a hálókártya MAC címét beregisztrálhatnám. Amúgy is kellene működnie a outernek, olyan nincs, hogy nem megy. Szóval igazából az a kérdés, hogy hogyan tudhatnám meg, hogy egyáltalán a helyi hálózat működik-e?

2011. szept. 28. 11:06
 4/6 A kérdező kommentje:
Jah, és a routerbe sem tudok belépni...
2011. szept. 28. 11:09
 5/6 anonim ***** válasza:
Van egy program Dr Net azt kell letölteni mert nem olyan egyszerű kapcsolatot létesíteni mint más szolgáltatóval.A modemet pld regisztrálni kell.
2011. szept. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Azt megtaláltam google-ba, még nem volt alkalmam kipróbálni, de az lesz a kövi lépés. A lényeg persze, hogy működjön, de azért kíváncsi vagyok, hogy ha minden beállítás passzol, akkor hogyhogy nem működik automatikusan minden?
2011. szept. 28. 11:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!