Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » SOS. Mik az internet használat...

SOS. Mik az internet használat előnyei a kistelepüléseken?

Figyelt kérdés
Ez lesz a szakdolim témája, írni kell holnapra egy vázlatot, hogy miért ezt a témát választottam. Írtam egy kettőt,de leblokkkoltam. Kérlek,írjatok,ha eszetekbe jut valami erről. Köszönöm
2011. okt. 17. 22:43
1 2
 1/13 anonim válasza:
jesszus, szakdoli témának olyat válassz, amihez értesz és érdekel... Megírni hogyan fogod ezután?
2011. okt. 17. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
ez az a téma,amiről még tudnék írni... a többi nagyon nehéz.az itt a probléma, hogy le kell adnom holnap a vázlatát,aminek tartalmaznia kell a bevezető részt,azaz hogy miről fog szólni a szakdoli,de honnan tudjam meg???? azt majd közbe alakul ki.. :(
2011. okt. 17. 22:50
 3/13 anonim válasza:
Pénz és idő megtakarítás variációi
2011. okt. 17. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
Milyen szakra jársz?
2011. okt. 17. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
kommunikáció és média
2011. okt. 17. 22:53
 6/13 anonim válasza:

pl elektronikus ügyintézést lehet intézni és nem kell beutazni a nagyvárosba, pl. banki számlavezetés, eon blabla

most így ennyi amit a fáradt kútfőből kitudtam szedni, sajnálom.

De találtam egy oldalt, ez segíthet, meg a google is

[link]

2011. okt. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:

Tudod, Google, barát, ilyesmi:


[link]


1. lehetőségek (egyéneknek)

2. hatások

3. előnyök

4. hátrányok

5. kistelepülésekre való hatás

Viszont milyen forrásokat fogsz választani?

Ha a vázlatodat sem tudod megírni, akkor ez a téma nagyon messze áll tőled, iszonyú nehéz lesz megírni. (Tudom hogy kell, írtam már ilyet...)

Sztem fogadd meg az első tanácsát...

2011. okt. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
ügyintézés gyorsítása hivatalos ügyekben,könnyebb és olcsóbb kapcsolattartás,gyors információszerzés sürgős esetekben...
2011. okt. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

keress rá googole-n pl ilyeneket találtam:


[link]


Ügyintézés


Jelenleg az egyes országok fejlettségének egyik mérőfoka, hogy az adott országban mennyire elterjedt az elektronikus ügyintézés. Sajnos Magyarországon még csak a kezdeti lépések történtek meg, ám van már néhány terület, ahol teljes körű e-ügyintézésre van lehetőségünk.

Az egyes városok, illetve kerületek önkormányzatai helyi szinten szabályozzák az elektronikusan intézhető ügyek körét, célszerű tehát tájékozódnunk a lakóhelyünk szerinti önkormányzat honlapján. Adóügyeinket már évek óta intézhetjük elektronikusan, adatszolgáltató űrlapok elkészítését támogató szoftvereket tölthetünk le, üzeneteket küldhetünk továbbá az APEH ügyfélszolgálatának, amely ugyancsak e-mailben reagál a levelünkre. Anyakönyvi kivonatot, erkölcsi bizonyítványt vagy vállalkozói igazolvány cseréjét is igényelhetjük az interneten keresztül, de akár időpontot is kérhetünk egy okmányirodába.

(Javaslatunk: www.ekormanyzat.hu)


Elektronikus banki ügyintézés


Az ma már sokaknak természetes, hogy bankkártya-műveleteiről SMS-üzenetet kap mobiltelefonjára. Az elektronikus banki szolgáltatások magasabb szintű megvalósulása az internetbanking vagy online banking. Az internet segítségével a világ szinte bármely pontjáról intézhetjük pénzügyeinket. Lekérdezhetjük számlaegyenlegünket, nyomon követhetjük a számlamozgásokat, tranzakciókat, egyszeri és tartós átutalásra adhatunk megbízást, saját számlák közötti átvezetéseket végezhetünk, leköthetjük a pénzünket, de akár értékpapírt is vásárolhatunk az interneten. Gyakorlatilag bármit elintézhetünk a bankunkkal, amihez normál esetben személyesen kellene megjelennünk egy bankfiókban.

(Javaslatunk: www.citibank.hu)

2011. okt. 17. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
56%
Ilyennek diploma...
2011. okt. 17. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!