Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Honnan/hogyan lehet interneten...

Honnan/hogyan lehet interneten keresztül ingyen és LEGÁLISAN magyar vagy angol nyelvű filmeket nézni vagy letölteni?

Figyelt kérdés
Angol vagy magyar filmek elérési pontjára lenne szükségem, de mindenképp legálisan nézhető vagy tölthető, ingyenes. A teljes szerzői jogtisztaság nagyon fontos! Köszi! :)
2011. okt. 20. 14:03
 1/10 anonim ***** válasza:
35%
ezt a kérdést ugye viccnek szántad?
2011. okt. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%

> A teljes szerzői jogtisztaság nagyon fontos!

Magyarországon onnan tölthetsz lefelé zenét-filmet, ahonnét akarsz.

Kifizetted a r*hadék "jogvédőknek" a jogdíjat az ÜRES winchesterre.

Csak a feltöltés-terjesztés illegális (pl. a torrent), a letöltés nem.

(Ez a szoftverekre nem vonatkozik, azokat letölteni is illegális.)

2011. okt. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

1.) Nem szántam viccnek, de köszönöm hogy biztosítottad ennek lehetőségét :)


Második válaszoló: ez valóban így van? Nem hallottam még róla, de jó lenne :)

2011. okt. 20. 14:39
 4/10 P.O.C. ***** válasza:
78%

Magyarországon még nem jutottak el erre az értelmi szintre a szerzők, és jogvédőik. A külföldi ilyen oldalakat meg tuti blokkolják IP alapján, hogy csak az adott országba lehessen használni.

Ha minden áron tömni akarod ezeknek a mohó pénzeszsákoknak a zsebét, vedd meg boltban vagy iratkozz be video TK -ba.

Bár ez esetben az ár 10% -a sem fog ténylegesen eljutni a szerzőkhöz.

2011. okt. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 legendavagyok01 ***** válasza:
86%

A tv-ből, rádióból is bármikor felvehetsz bármilyen adást, filmet magadnak, ez nem ütközik törvénybe. Ha interneten találok egy (online)filmet és letöltöm, mi a különbség?

A közzététele a problémás, a tv legálisan sugároz. Az internetre illegálisan kerülnek. De nekem ezt ugye honnan kellene tudnom... :)

2011. okt. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 legendavagyok01 ***** válasza:
86%

Hogy morogjak is:

Egyébként néha valóban dühítő, miért kérnek pénzt: átkosban forgatott filmeket a magyar emberek (állami) pénzéből készítették (a néphadsereg meg "ingyen" asszisztált), most meg van képük az Egri csillagokért, Egy magyar nábobért, stb. 1,5-2-3e Ft-ot kérni, mert valaki a zűrzavarban megszerezte a "jogot". Na majd hogyne...

2011. okt. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igen, itt a jogi támadhatóság macerás.. :/ Nem egyszerű a képlet :)
2011. okt. 20. 20:24
 8/10 anonim ***** válasza:

Angol nyelvű :

[link]

[link]

[link]


Magyar:

[link]

2011. okt. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2011. okt. 22. 10:02
 10/10 Attila_the_hun ***** válasza:
Egyszerűen nem értem és felháborító is a dolog. Nem értem, hogy miért nem rakják legálisan a netre a filmeket? Sokkal olcsóbb lenne egy oldal üzemeltetése mint a sok mozié! Mi pedig -a fogyasztók- kényelmesen, otthon a fotelből élvezhetnénk az új filmeket és nem kellene kocsiba ülnünk és sok esetben 10-20, vagy akár 100km-ert utaznunk a családdal, hogy megnézhessük a mozikban a filmeket. Úgy is ez lesz a jövő, csak szándékosan akadályozzák ezt a formát.
2013. febr. 16. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!