Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Le lehet tiltani gépeket a...

Le lehet tiltani gépeket a routeremről hogy ne tudjanak kapcsolódni? Lényeg lent

Figyelt kérdés

Szóval nem szeretném lekódolni a wifimet, mivel ha lekódolom,a telefonom akkor nem kapcsolódik rá valamiért.


Sajnos valamelyik szomszéd mindig rácsatlakozik,és le lehet valahogy tiltani?


Olyat már láttam,hogy csak annyi gép tud rácsatlakozni amennyinek a mac címe be van írva,de az megint nem jó,mert ha jön valamelyik rokon,és rá akar menni,nem akarok annyit vacakolni vele.

Valami ötlet?

D-link DI-524-es router


2011. nov. 20. 14:38
 1/6 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Ha lekódolod a wifidet, akkor le kell kódolni a telefonodat is. És ezt csak egyszer kell megcsinálnod. Ne adj valami bonyolult kódot, csak egy egyszerű szót írjál be. Amit magadnak is, meg az ismerőseidnek is hamar be lehet írni. És a szomszéd ha görcs-berándul sem fogja tudni.

2011. nov. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
erre én is rájöttem... csak a telefonom 2.1-es androidos, és nem szereti ha a routerem le van kódolva,vagyis 5 percenként ledobálja akkor
2011. nov. 20. 14:54
 3/6 anonim ***** válasza:
Az én TP-Link routeremmen lehet ilyet. Nem tudom D-Link-éknél, hogy megy de TP-Linken van egy olyan menü, hogy "Security" és ott lehet olyat beállítani, hogy "Deny the packets not specified by any filtering rules to pass through the router" Vagy ugyanaz a MAC címmel is.
2011. nov. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha egy egyszerű szót írsz be azt percek alatt fel lehet törni.

Állítsd be a titkosítást normális jelszóval, a telefonodban is csak egyszer kell beállítani és kész.

Ha meg ennyire is lusta vagy akkor tűrd hogy lógnak a neteden...

2011. nov. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem is könnyebb beállítani valami jelszót, de a kérdésedre a válasz:

A beállítási menüt ez alapján néztem

[link]

belépsz a menübe - Advanced - Filters, kiválasztod a MAC filters-t majd lejjebb a 3 lehetőségből

Disabled MAC Filters - nincs MAC szűrés

Only allow... - ennél csak olyanokat enged csatlakozni amit beírsz

Only deny... - ennél azt blokkolja amit beírsz más címeket enged

2011. nov. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
nem értitek,hogy ha jelszót állítok be, a telefonomat valamiért ledobálja 5 percenként? azért nem jó a jelszó... utolsónak köszi:)
2011. nov. 20. 19:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!