Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Van nekem egy smc br14-g2...

Galahad1 kérdése:

Van nekem egy smc br14-g2 nevezetü ruterem és ennnek szeretném át állítani a másik gépre az admin jogot (ugyanis hiába megyek fel az ipjére a másikról nem engedi) mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés
2012. febr. 1. 10:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Jó hülyén van megfogalmazva a kérdés. De ha jól sejtem, akkor az a gond, hogy nincs engedélyezve a "remote management" nevű opció. Keress egy ilyent (Nem ismerem az adott típust) és állítsd "enabled" -re. Onnantól menni fog. Elvileg MINDEN router a lokális hálózat felől menedzselhető, a publikus felől tiltott. Ha publikus IP címről akarod menedzselni akkor azt engedélyezni kell, sőt, akár tűzfal-kivételt is kell létrehozni hozzá, hogy engedjen belépni. A LAN felől is érkezhet hibás beállításnál publikus request, ha nem tudod melyek a lokális hálózatcímek. (A, B és C típus)
2012. febr. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 P.O.C. ***** válasza:

Néhány router -nél, csak egy meghatározott LAN portjáról lehet elérni a Webes felületét. Persze ez a mai típusoknál már ritka.


Itt találsz részletes magyar leírást SMC -ről, hátha segít:

[link]


Ha a Webes felületen lett valami elállítva és azért nem megy, akkor egy hard reset, majd újrakonf, megoldja a problémát.

2012. febr. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeteket igen kicsit rosszúl lett megfogalmazva de jól értetted köszönöm mind2-tőtöknek hasznos volt.
2012. febr. 1. 21:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!