Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Facebook mobbing ellen hogyan...

Facebook mobbing ellen hogyan lehet védekezni?

Figyelt kérdés
Sokan arra használják a facebookot, hogy egyes emberekről bántó, sértő dolgokat írjanak, kommentelnek, kínos képeket raknak fel. Attól még hogy az illető személyt letiltom az ő oldalán ugyanúgy ott marad a képem. A képet jelenthetem ugyan, de akkor még inkább eldurvulhat a helyzet és bosszúból még inkább keresztbe fog tenni nekem az illető. Hogyan lehet az ellen védekezni hogy felraknak rólam képeket és elrejtik előlem, ugyanakkor mindenki más látja? (és egy barátnőmtől véletlenül értesülök arról hogy mi történik) Ha jelentek egy képet utána mi történik? A rendszer letörli a képet vagy valami más következménye is van? Van valaki hasonló helyzetben?
2012. márc. 13. 01:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én rendőrségi ügyet csinálnék a dologból, akkor remélhetőleg tényleg abbahagyják és rájönnek, hogy nem érdemes velem szórakozni és leszoknak erről.

Ha csak kisebb ellenlépéseket teszel akkor valóban csak kiröhögnek vagy direkt jobban szivatnak.

Jelentsd a rendőrségen, konzultálj ügyvéddel és addig járj a nyakukra, amíg nem intézkednek.


Vagy ha ez nem válik be, akkor küldj rájuk pár embert, akik megfejelik őket.Mármint a "zaklatókra" küldj...

2012. márc. 13. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként mennyi idősek vagytok?

És miért csinálják ezt, úgy értem adtál rá nekik alapot? Annyira elbénázod a dolgokat, hogy erről beszélnek megállás nélkül, vagy annyi ciki kép készült rólad, vagy mi?

Ha pedig ők fényképeznek le téged, az engedélyed nélkül én emiatt külön rájuk küldeném a rendőrséget és az ügyvédeket.

2012. márc. 13. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Idén érettségizünk és igen 18 évesen lehetne annyi eszük hogy nem csinálnak ilyeneket, de sajnos nincs.. Nem csak én vagyok az egyetlen akinek ilyen jellegű problémája van, az egyetlen bajom hogy érettebb vagyok náluk és nem bulizom szét a fejem minden nap. Így amikor egyes összejöveteleken ott vagyok próbálnak hülye képeket csinálni, lekapni előnytelenül és utána azzal szívatni..Nem kell semmi durva dologra gondolni, persze rosszul esik mert sértő dolgokat írnak de sokkal inkább idegesít. Ha egyes képeiket jelentem mi történik utána?
2012. márc. 13. 02:33
 4/4 A kérdező kommentje:
Rendőrségi ügyet nem csinálnék belőle, annyira nem komoly a dolog. Nekem kínos, sok ismerősöm látja amiket írogatnak rólam, ezeknek az embereknek pedig ez feszültséglevezetés hogy így mondjam. Igaz alaptalanul írogatnak, de ezt magyarázzátok meg több száz ismerősötöknek egyenként.. Ráadásul nem is tudok egész nap fenn lenni facebookon, hiszen nem ebből áll az életem szerencsére (nekik igen) így van hogy napokkal később veszem észre ezeket a kommenteket..Ha egy kommentet jelentek akkor mennyi idő kell hogy letöröljék?
2012. márc. 13. 02:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!