Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A mobilneteknél a szolgáltatók...

Kisvuk29 kérdése:

A mobilneteknél a szolgáltatók, hogy korlátoznak?

Figyelt kérdés
Mert nekem a Digi Move Torrent-nél állandóan amúgy meg nem,de az egyik haveromnak az apja attól fél,hogy ha a gyerek túl lépi a 2GB-t akkor a Telenor megszünteti a Hipernetet.Nem értetettem soha,hogy hogyan tudnak korlátozni.

2012. máj. 20. 20:50
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem érted, hogy tudnak korlátozni? Akkor megpróbálom virágnyelven elmondani.


Jön a mobil net vevője a gépedben, és rákiabál az adó toronyra, hogy "Hé, kell nekem ez meg ez az adat innen meg innen!". Erre az adótorony azt mondja: "Nem, b.meg, várjál még 47 századmásodpercet, és csak akkor kapod meg.".


Szóval ha le vagy korlátozva, akkor ritkábban kapsz adatot, így egységnyi idő alatt kevesebbet, azaz kicsi lesz a sebességed.

2012. máj. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A másik dolog, hogy a torrent és a böngészés más protokollt használ. Ha letiltják a torrent protokoll forgalmát akkor az nem tud kommunikálni. A böngészésé megmarad, és az zavartalanul működik továbbra is.
2012. máj. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
De attól a haverom apjának nem kell attól félnie hogy a Telenor leállít mindent igaz?
2012. máj. 20. 23:14
 4/10 anonim ***** válasza:
Csak lelassítja. A leglassabbal fog menni, EDGE neve, ez nem szélessáv.
2012. máj. 20. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A felhasználási feltételek a szerződésben és az ÁSZF-ben vannak leírva. Attól kell csak és kizárólag félned, hogy ha az ott említett szabályokat megszeged, akkor az ott említett szankciókat hozhatják ellened. Nem kell tippelgetni, el kell olvasni.
2012. máj. 20. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha két év hűségidőt aláírtak a csomagra, akkor a böngészés és az emailezsés korlátlan. Tehát ezeket nem fogják lassítani.

Az egyéb forgalomtípus adatforgalmi mennyisége pedig a csomag részleteiben szerepel (Hipernet 5 esetében havi 2 Gb). Ehhez pl. a fájlletöltés, a zeneletöltés, a YouTube videók nézése, és a torrent tartozik.


Ha csak egy év hűségidőt írtak alá, vagy egyáltalán nincs hűségidő, akkor minden bele számít az adatforgalomba, azaz a böngészés is. Ez esetben a keret túllépését követően 32 Kbit/s-ra lassítják a sebességet.


Sajnos ez a sebesség iszonyú lassú, egy honlap betöltődési ideje akár több perc is lehet.

A havidíjnál egyik esetben sem kell többet fizetni, csak annyira visszaveszik a sebességet, hogy nem lehet majd rendesen használni.


Ha a böngészés nem korlátlan, akkor a 2 Gb körülbelül 2000-2500 weblap megnyitására elég.

2012. máj. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Valahogy nekem ez a DIGI jött be.Szerintetek egyébként jó vagy rossz döntés volt nekik lecserélni a DIGI QS5-öt egy ilyen hipernetre amin kevesebb a net?Szerintem ez a Digi-s net elég pöpec egy átlag és egy komolyabb felhasználónak is.
2012. máj. 22. 23:16
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha két év hűségidőt írtak alá a csomagra, és az internetet főképp böngészésre, meg emailezésre használják (csak minimális adatmennyiséget töltenek le), akkor jó ötlet volt váltani.
2012. máj. 23. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha EDGE módban működik, akkor malmozhatsz félórát is, mire betölt a Mozilla Firefox egy oldalt! A HSDPA már nem megy, hipernetet pedig felejtsd el.
2012. máj. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
De a DIGI-n nekem nem nekik mindig HSPA-val jön a net.
2012. máj. 23. 13:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!