Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan írható át az ip cím?

Hogyan írható át az ip cím?

Figyelt kérdés
Kettő számítógép van a lakásban és most cserélték ki netszolgáltótól az antennát. A fickó új ip címet állított be a "főgéphez". Mikor elment gondoltam kipróbálom a másik szobában a gépen de ott a régi ip címet jelzi. Újra indítottam a gépet, a routert kihúztam, bedugtam és le meg rá kapcsolódtam a hálózatra mégsem az új ip címet mutatja, így nincsen net a másik gépen. Mit csináljak hogy legyen?

2012. júl. 23. 14:31
 1/2 anonim ***** válasza:
Nagy valószínűséggel az ip címet nem automatikusan kéri a gép, hanem beállítottak a jóemberek egyet, ami a routernek nem felel meg. Miután nem tudom milyen winfosról van szó, ezért pontos utat nem tudok mondani. Hálókártya adapter beállításainál jobb klikk az eszközre, tulajdonságok. kiválasztod az a TCP/IP protokoll 4-es verziója (TCP/IPv4), és tulajdonságok. Itt átállítod, hogy automatikusan kérjen, és elméletileg kész is vagy.
2012. júl. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ezt a "főgépen" vagy azon csináljam amelyik gépen nem megy a net? És mi a teendő ha nincs ilyen "menüpont"?
2012. júl. 23. 15:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!