Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Létezik olyan, hogy az interne...

Létezik olyan, hogy az internet modem és a router nem kompatibilis egymással? Tp link routert vettem, de sehogy sem jön be a net. A szerelö szerint ez a baj, a modem d link.

Figyelt kérdés
Pedig a régi router is tp link volt,csak az nem wifis. Mit mondjak az eladonak,h kicserélje? Pénteken vettem.
2012. szept. 23. 20:12
 1/8 Komplikato ***** válasza:
Kicsit részletesebben arról, hogy mi van beállítva az internet kapcsolatnál a routerben? Minden ugyan az mint az előzőben?
2012. szept. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 claidheamohmor ***** válasza:

Írj támpontokat. Nem ismerjük a router tipusát, meg semmit.

Egyébként két dologra kell figyelni: a wan-beállításoknál meg kell adni a kapcsolódás tipusát, másrészt a wifi alapból ki van kapcsolva, azt neked kell bekapcsolni, már ha a "nem jön be a net" alatt azt érted, hogy nem éred el wifin a routert. De mivel nem írtál semmi konkrétat, nem tudunk rendes választ adni sem.

2012. szept. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Én nem igazán értek hozzá,de mivel hozzáértö nézte meg,ezért gondolom,h mindent beállitott. Én is probáltam,az invitel telefonos segitségével mindent beállitottam a router menüjében,amit kellett,de nem is jelezte a kábelt,a wifire meg csatlakozott,csak épp internet nem volt.
2012. szept. 23. 22:06
 4/8 anonim ***** válasza:

szerintem meg jó a modemed is és jó a routerod is,nem kell visszavinni ,kicserélni,

csak jól beállítani a routert ,(mert a modemen nem kell semmit beállítanod)és menni fog a net,

2012. szept. 24. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Be van állitva a router! Szerinted az informatikus,az inviteles ember,meg a szerelö is olyan hülye,h egyik sem tudta beállitani?
2012. szept. 24. 07:57
 6/8 Golan Trevize ***** válasza:

Minek teszed fel kétszer ugyanazt a kérdést?


http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__internet__34..

2012. szept. 24. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 claidheamohmor ***** válasza:

ja. Nálunk az informatikus, szerelős, céges ember mindenáron a routeremet akarta piszkálni, amikor nem volt tőlük bejövő jel. Úgy kellett balhézni vele, hogy márpedig a routerhez nem_nyúl_hozzá. Némi cirkusz után nagy szégyenlősen beismerték, hogy odalenn a lépcsőházban "rosszul kötöttek be valamit". Amúgy meg simán legomboltak volna rólam pár ezret a "szerelésért".

Egyébként ha meg biztos vagy a dolgodban, és nem vagy hajlandó utánanézni azoknak a dolgoknak, amiket itt írtunk, minek teszel fel kérdést?

2012. szept. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 claidheamohmor ***** válasza:

Egyébként nálunk is a modemre van kötve a router, dhcp-kliensként kapcsolódik. a tp-link gyári firmwarével is simán ment, most meg openwrt van rajta, azzal sincs gond.

Esetleg patch helyett crosskábellel kösd össze. Bár manapság már nincs ennek igazán jelentősege, de egy próbát megér.

A netszolgáltatók telefonos segítségéről meg inkább ne beszéljünk, úgy katasztrófa, ahogy van, tudnék mesélni, de nincs kedvem oldalakat gépelni...

Mindegy, fog veled a franc vitázni, segíteni próbálunk, te meg ledurungolsz itt minket... inkább nézek valami jó filmet, nem idegesítem magam veled :)

2012. szept. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!