Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Nyomon tudom követni egy...

Nyomon tudom követni egy külföldi küldemény útját?

Figyelt kérdés
Külföldről (eBay) rendeltem egy terméket, hallom idehaza, hogy valahogyan nyomon tudom követni a csomag írányát, helyét. Valóban így van?

2012. dec. 16. 14:30
 1/1 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogyan és honnan küldik a csomagot. Szükséges a követési azonosító (ún tracking number) amivel meg lehet nézni hogy hol van épp a csomag. Viszont nem minden szolgáltató támogatja.


Futárcégeknél (UPS, Fedex, TNT, GLS etc) ez alap, de sima postai csomagküldésnél szolgáltatás, és országfüggő. Pl amerikai USPS minden ajánlott küldeményt nyomkövethetővé tesz a neten, meg több viszonylag fejlett ország is (viszont nagyon sokszor a magyar határnál ez véget ér, sokszor a magyar postások elfelejtik frissíteni).


A lényeg: kérdezd meg az eladót, hogy tud-e tracking numbert adni a csomaghoz, és hogy milyen szolgáltatással adta fel (ha nem tisztáztátok vásárláskor). Ha tud adni, akkor irány a net, a csomagküldő honlapja.

2012. dec. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!