Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » ZTE ZXA10 F62X modemmel Digi...

ZTE ZXA10 F62X modemmel Digi StartNET-et, hogy lehet megosztani?

Figyelt kérdés
A segítségetekre lenne szükségem. Most kötötte be a Digi nálunk az internetet. Kaptunk egy ZTE ZXA10 F62X modem/routert mellé. Sajnos wifi-t nem tudja, viszont van rajta 4 csatlakozási lehetőség számítógépnek, viszont egyszerre csak egy gépen tudok vele internetezni. Valószínűleg ennek az az oka, hogy csatlakozáskor felhasználónevet és jelszót is meg kell adni. Felhívtam az ügyfélszolgálatot és ott azt mondták, hogy kössek rá egy routert és úgy majd menni fog a egyszerre több gépen is, csak be kell állítani a routerben a felhasználónevet és jelszót. Ezt értem is, elviekben meg is tudnám csinálni, viszont, ha rákötöm a gépemre, akkor nem tudok belépni a router beállításaiba. Van hozzá egy telepítő lemezem is, és azzal sem tudom a beállításokat módosítani, mivel szerinte nincs is összekötve a géppel. Ha valaki tudna nekem ebben segíteni, nagyon hálás lennék érte.

2012. dec. 23. 19:13
 1/4 BM-Striker ***** válasza:

Vegyél egy wifi routert, és azzal meg fogod tudni osztani.

pl TP-LINK 1043ND

2012. dec. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Van egy Asus WL-520GC routerem, de sajnos nem tudom beállítani, hogy működjön. A szolgáltatótól kapott modem LAN1 portját és az Asus router WAN portját összekötöm, majd az Asus routerből a LAN1 portot a géphez csatlakoztatom. Ezt így kell, ha nem tévedek, és mikor elindítanám a routerhez kapott segédprogramot, akkor szerintem nincs a géphez csatlakoztatva az eszköz. A szokásos 192.168.1.1 címre sem jön be semmi. Pedig ez van írva a routerre is.
2012. dec. 24. 01:30
 3/4 A kérdező kommentje:
Az előbb történt egy kis elírás. Szóval a segédprogram elindításakor, kiírja, hogy az eszköz nincs a géphez csatlakoztatva, vagy hibás a kábel (ezt természetesem már ellenőriztem és nem ez a baj)
2012. dec. 24. 01:50
 4/4 P.O.C. ***** válasza:

Reset -eld ki a router -t a rajta található gombbal. Ha ez után sem megy, akkor valószínűleg kuka a router és venni kell másikat. DIGI nethez elég egy TL-WR841N is, bár tényleg az a legjobb ár/érték arányban amit az első javasolt.


A modem-routerrel való netmegosztást meg felejtsd el, nem LAN nethez vannak kitalálva, mint a DIGI, hanem ADSL -hez vagy koax kábeles nethez.

2012. dec. 24. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!