Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Szeretnék elhelyezni egy wifi...

Szeretnék elhelyezni egy wifi routert a ház egyik másik pontjában, Ehez elég egy hosszú utp kábel?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni, egy wifi routert, de nem abba a szobába akarom elhelyezni ahol a számítógép van. Ha jól tudom akkor a routert meg a modemet egy utp kábellel kell csak összekötni, meg a routernek áram kell és van wifi. Namármost én szeretném egy másik szobába elhelyezni a routert. Ehez elég egy hosszú utp kábel? (30m-re gondoltam)

Úgy tudom megoldani, hogy nekünk a falba vannak kábelcsatornák, amik a padlásra vezetnek. Úgy terveztem, hogy a szobámba lévő kábelcsatornán felvezetem a kábelt, a másik szoba kábelcsatornáján pedig le és ott lesz a router. Ez így jó? a padláson télen ugye hideg van ez nem gond?

Miket kéne vegyek, hogy ezt megvalósítsam?



2013. jan. 31. 16:23
 1/1 bi©om4 ***** válasza:

A megvalósításhoz kell 30m kábel ha annyi átér a routertől a modemig. Jól látod a helyzetet a modemet és a routert (switchet) általában UTP kábellel kötik össze (maximális hatótávolság 100m, ennél nem érdemes messzebbre húzni).

Semmi más dolgod nincs mint behúzni a falba a kábelt, bedugni a dolgokat a megfelelő helyre és konfugurálni a routert (switchet) és már megy is a net.

Több dologra oda kell viszont figyelned:

- ha kábelcsatornában vezeted az UTP-t befér e fejjel együtt vagy azt később kell rárakni

- ne legyen túl sok vastag fal a gép és a router (switch) között mert nagyon lefoghatja a sebességet.


Amúgy a padláson nem lesz baja a kábelnek. Nekem van kábelem kint a szabadban is már 4 éve és még mindig működik gondtalanul. (Igaz ilyent nem lenne szabad csinálni.)

Azt hogy mit kell hozzá venned: kábel, ha te szereled össze, akkor RJ45-ös fej és krimpelőfogó sem árt.


Remélem nem hagytam ki semmit.

2013. jan. 31. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!