Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A Facebook mi alapján listázza...

A Facebook mi alapján listázza ki a chaten az ismerősöket?

Figyelt kérdés
Azokkal az ismerősökkel akikkel az adatlap tulajdonosa rendszeres kapcsolatban áll, azok előre kerülnek. Viszont néha olyanok is előrébb kerülnek akikkel ritkábban, vagy soha sem tartottam kapcsolatot. Előfordulhat-e az hogy én az ő listájukon előrébb vagyok, tehát ő nézegeti a profilomat, kedveli a képeimet meg ilyesmi, így ők is előrébb vannak az én listámon? Erről mit gondoltok?

#Facebook #ismerősök sorrendje
2013. júl. 12. 11:08
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem az nem befolyásolja... Ha azt nézed nekem néha pl 1 Postot felülre dob amit pl 2órája írtak... és lentebb van amit 10 perccel ezelőtt! Ezek alapján szerintem oda is dobálhatja fel össze-vissza!!! Persze ezt csak én gondolom így... :)
2013. júl. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Közben bennem kialakult valami más. Ha a saját adatlapodat nézed és rámész az "ismerősök" menüpontra, akkor ott a Facebook felsorolja az összes ismerőst, csoportokra bontva. Ezt úgy értem, hogy van (az én esetemben, de lehet hogy mindenkinél így van) 20 ismerősöd akiket mindig legelőre dob ki, csak különböző sorrendben. Ők azok az ismerősök akikkel TE foglalkozol a legtöbbet. Viszont azoknak az ismerősöknek éppen ezért (szerintem) elől leszel te a chatjükön, mert foglalkozol velük. Ha egyszer csak olyan ember jelenik meg chaten az elsők között akivel nem foglalkozol, akkor lehet, hogy Ő foglalkozik VELED, elől vagy neki az ismerősei között, az adatlapján az "ismerősök" menüpontban. Ez majdnem biztos, hogy így van. De ez is egy találgatás, a Facebook algoritmusaira szerintem soha senki nem fog rájönni. Remélem nem volt túl nehezen megérthető a teóriám.


A te felvetésedre reagálva pedig, azért dobja a 2 órával ezelőtti posztot, a 10 perccel ezelőtti elé, mert az 2 órával ezelőtti poszthoz hozzászólt valaki néhány perce, és a Facebook előre dobja, hogy lásd az új hozzászólást.

2013. júl. 20. 23:39
 3/17 A kérdező kommentje:
De persze chaten azokat is előre dobja, akik nem régóta az ismerőseid, és akiknek éppen üzenetet küldtél, vagy ő küldött neked üzenetet. Viszont ha ő ezen kívül nem foglalkozik veled, és te se vele, akkor el fog tűnni az elsők közül a chaten.
2013. júl. 20. 23:47
 4/17 anonim ***** válasza:
0%
De szerintem egy szimpla adatlap megnézést vagy egy kép megnézést nem számit bele... Csak megjelöléseket,hozzászólásokat,kedveléseket... Egyébként az is befolyásolja, hogy ki szokott telefonról fent lenni. Nekem van olyan ismerősöm akivel sose beszélek nem "foglalkozok" vele és feljött androidos telórol és hopp felülre kerül!!! Szóval tényleg nem tudjuk ezt megérteni esetlek max statisztikákat lehetne összevetni! Érdekes. :)(1. voltam)
2013. júl. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Az is érdekes, hogy nekem az Androidos telefonomon van Facebook alkalmazás és ott is ha megnézem a saját profilomat, az ismerősök menüpontot akkor ott az alkalmazás ugyanazt a 20 embert adja ki legelőre akiket a számítógép is, csak az alkalmazás keveredés nélkül. Ott van egy állandó sorrend, amely néha frissül.


Van egy ismerősöm, aki eddig nem volt a 20-ba, de most ott van, és lejjebb tolta azt a személyt, aki a 20. volt a telefonos alkalmazásban! Tényleg nagyon érdekes...

2013. júl. 22. 13:02
 6/17 A kérdező kommentje:

Ja azt elfelejtettem, hogy így már a számítógép sem dobja a 20-ba az előbb említett személyt. Ezen a Facebook alkalmazás ismerős sorrenden viszont sok érdekes dolog van. Pl. a jelenlegi 21. személlyel én nem csinálok semmit, nem nézem a profilját, képeit, és nem kedvelek semmit. És az a lista biztos, hogy nem random!


Na jó én ezzel lezárom ezt a témát, kicsit nagyon ráálltam, itt az ideje pontot tenni a végére.

2013. júl. 22. 13:09
 7/17 anonim válasza:
Én meg pont most merültem bele. :D ugyanígy agyalok, és különböző teóriákat építek fel,mint TE!!! :) Sok hasonlóságot látok a te elgondolásaidban... :)
2013. júl. 24. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Akkor majd együtt megpróbáljuk megfejteni XD
2013. júl. 27. 16:34
 9/17 anonim válasza:
Nah azóta jutottatok valamire? Xd
2018. dec. 30. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Nemhiszem hogy sokra :D
2019. febr. 8. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!