Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért lassú a mobil internetem?

Janikak510 kérdése:

Miért lassú a mobil internetem?

Figyelt kérdés
Van egy USB-s internetem ami 3G-n elég lassú... Kültéri UMTS antenna van hozzá csatlakoztatva, és az ismerősömé EDGE-n 5 MB/s-el megy! az enyém 1-2MB/s. Valaki tudna segíteni hogyan gyorsíthatnám? Antenna forgatással már próbálkoztam..
2013. okt. 22. 22:05
 1/10 anonim ***** válasza:
Imával.
2013. okt. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

"EDGE-n 5 MB/s-el megy! az enyém 1-2MB/s."


Ez fizikai képtelenség. Edge hálózaton soha az életbe nem fog a mobilnet 5 MB/s-el ( 40 Mbit/s ) menni. Ezt a sebességet csak LTE hálózaton lehet elérni.


3G hálózaton az 1-2 MB/s-es sebesség ( 8-16 Mbit/s ) teljesen normális és nem lassú.

2013. okt. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Szerinted feltettem volna a kérdést ha UMTS-antennával nem tartanám fizikai képtelenségnek? :) kicsit értelmesebb válaszokat várnék, ugymond segítő jellegüeket!
2013. okt. 22. 22:34
 4/10 anonim ***** válasza:

Ismerősöd ettől függetlenül 100 % hogy nem EDGE hálózaton mérte azt a 40 Mbitet.

Viszont akár UMTS antennával is el lehet érni azt a 40 Mbitet ha a szolgáltató dupla cellával ( DC-HSPA ) szórja a jelet.

Viszont ez függ attól hogy milyen USB modemed van, milyen csomag van előfizetve az adott szolgáltatónál, mennyire vagy messze attól a dupla cellától illetve mennyire van leterhelve...stb.

Írd le hogy milyen kültéri antennát használsz, milyen csomagod van, melyik szolgáltatónál és hogy milyen USB modemed ( pontos típus ).


Illetve van ami nem egészen tiszta. Ismerősöd ugyan azzal az antennával, ugyan abba az irányba és ugyan ott éri el azt a 5 MB/s-et mint te a 1-2 MB/s-et? Neki milyen USB modemje van?

2013. okt. 22. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

A modem egy Huawei E3131, szolgáltatótól kaptam..

A csomag 8gb+korlátlan,

az antenna típusát nem tudom,:/

Az ismerősöm pedig akkor mért vele akkora sebességet, mikor elvittem hozzá a modemet, és antenna nélkül, EDGE-n,

nekem pedig ezen a hálózaton dög lassú volt, antennával fogtam be HSPA+ hálózatot de így is csak mint a már említett sebességen működik.

2013. okt. 24. 17:45
 6/10 A kérdező kommentje:

Ja és mellékesen, mikor a modemet szimplán bedugom az USB-be, "antenna rajta" és semmien jelet nemtalál.

Egy 30 centis kis usb-kábellel pedig már bejön. Tiszta káosz ez a rendszer :D

2013. okt. 24. 17:51
 7/10 A kérdező kommentje:
+ Befogja a 3G-t felcsatlakozik, majd elmegy teljesen a net, 1-2 perc mulva visszajön......... Ezt pl ma csinálta, tiszta időbe
2013. okt. 24. 18:07
 8/10 anonim ***** válasza:

Ez feltétlen érdekes, tekintve arra hogy az a modem "csak" 21,6 Mbit/s-et tud tehát amit te mérsz sebességet teljesen reális és normális. A modem nem is tudna ennél többet: [link]


És ne haragudj de én nem hiszem el hogy ismerősöd ekkora sebességet ért el.

Elég régóta foglalkozok informatikával ( főleg az internet, hálózat témával ) és remélem megérted hogy én nem tudom elhinni hogy EDGE hálózaton ( aminek az elméleti sebessége 236 kbit/s ) ismerősöd 40 Mbitet mért egy legjobb esetben 20 Mbitet "tudó" modemmel.

Itt valaki valamit félrenézett.


Az hogy nálad ilyen káosz a rendszer meg azért van ( gondolom ha már külső antennát kell használni ) mert messze van tőled a legközelebbi adótorony és antenna ide vagy oda a torony bizony nem fog közelebb jönni. Persze nagyon sokat tud segíteni az antenna mivel antenna nélkül nagy valószínűséggel neked sem lenne HSPA+ hálózat de sajnos a távolság miatt bizonytalan maradhat a kapcsolat.

2013. okt. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi. de azért próbálkozok, hátha egyszer stabil lessz majd :/
2013. okt. 25. 08:54
 10/10 A kérdező kommentje:
Úgyhiszem sikerült megoldanom a problémát! az antennát szakszerüen kibiggyesztettem a kéményre és a falu irányába fordítva eddig elérhetetlen jelerőséget értem el! :D
2013. okt. 25. 10:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!