Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Google drive és Dropbox...

Google drive és Dropbox mégsem olyan biztonságos?

Figyelt kérdés

Nem rég töltöttem fel egy dokumentumot Google drive ra, levél küldés mellékleteként akartam, de túl nagy volt, a címzettnek egyik ismerősöm volt, de végül nem küldtem el.

Ma reggel jött az email, hogy xy.. (ez nem az ismerősöm, hanem a csoport email) a dokumentum megoszlását kéri.

Na most honnan a francból látja bárki is hogy én mit teszek fel Dropbox ra? Még ha a címzett lett volna, de teljesen mások email címről jött az értesítés...

Magyarázat? A többi adatokat is látják?



2013. dec. 13. 09:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Most nem tudom igazából melyikkel van gondod,de a google drive és a dropbox nem egy cég. A driveban ha bepipálsz egy doksit,akkor fent megjelenik egy emberke+ ikon,ami a megosztási lehetőségeket mutatja. Ott tudod ellenőrizni,hogy kinek van hozzáférése.

Ott fent van egy link is,amit megoszthatsz mással,de ő akkor is csak úgy fér hozzá,ha van hozzáférése, ha viszont ott ráböksz a gmail ikonra,akkor felugrik egy kérdés,hogy a link birtokában.. Na ott a lényeg,ekkor ugyanis simán publikussá teheted a dokumentumot.

2013. dec. 13. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Már csak azért is fura, mert a dropbox nem így működik. Ha megvan a link, akkor megvan a fájl is. A google esetén már teljesen reális lenne, de azt írod, hogy a dropboxra tetted.


Ha mégis a drive-ra, akkor annyi van, hogy az illető továbbküldte, és a harmadik személy is meg akarta nyitni a link alapján, de mivel nincs hozzáférése, nem tudta.

2013. dec. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Természetesen a google drive ra gondoltam, csak mivel azt kevesebben használják beletettem a kérdésbe, mert aki használ dropbox felhőt vélhetőleg ért a másikhoz is.

Valóban a drive esetében történt az eset. Tehát akkor valoszeg azt történt, hogy az illető személy tovább küldte, de akinek elküldte az nem tudja megnézni?

Google-t nem nagyon szeretem főleg mióta youtube-gmail-google+ ennyire egybevették.

2013. dec. 13. 10:30
 4/6 Csxeba ***** válasza:
Google Drive hasznélatakor beleegyezel, hogy a feltöltött dokumentumokat a Google szabadon felhasználhatja amire akarja.
2013. dec. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Azért ez így tág fogalom.

[link]


A mellékletet meg tudta nyitni az ismerősöd? Mert az alábbi lehetőségek vannak.

Megosztás egy vagy több konkrét személlyel ,ekkor nekik kell google account és a dokumentum megosztási beállításoknál meg kell adnod,hogy ők hozzáférhetnek.

Van az,amikor a link birtokában bárki. Ez azt jelenti,hogy aki a linket megkapja meg tudja nyitni (majdnem publikus)

Illetve van az,hogy publikus, ekkor rá is lehet találni a dokumentumra, bárki láthatja,

2013. dec. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

"Tehát akkor valoszeg azt történt, hogy az illető személy tovább küldte, de akinek elküldte az nem tudja megnézni? "


Pontosan.

2013. dec. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!