Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A Google Chromeban állandóan...

OneHitGoHome kérdése:

A Google Chromeban állandóan felugrálnak az ablakok. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Tegnap kezdte el,semmit nem töltöttem le.Van AdBlock-om:D

2014. máj. 25. 11:34
 1/4 A kérdező kommentje:
Megoldottam, volt pár nemnormális bővítmény amit nem én raktam,fel az okozta a gondot.. valahonnan letöltődött. xD
2014. máj. 25. 11:38
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha sok kiegészítőt használsz, kezdd el őket sorra egymás után eltávolítani.

"A Google Chrome automatikusan, észrevétlenül (felhasználói beavatkozás nélkül) frissíti a háttérben a feltelepített és engedélyezett kiegészítőket. Ha az adott kiegészítő fejlesztője bármikor kiad hozzá egy frissítést, az megjelenik a kiegészítőt használó összes felhasználó gépén. Ha egy friss verzió új jogokat kér, ahhoz sem kell a felhasználónak beavatkoznia! Mivel a kiegészítők a böngészőn belül bármilyen kódot képesek futtatni, gyakorlatilag minden egyes kiegészítő feltelepítésével a fejlesztőnek engedélyt adunk arra, hogy bármilyen új kódot futtasson kedvére a mi számítógépünkön. A különös kockázatot az jelenti, hogy a kiegészítők tulajdonjoga a telepítésekkel együtt átadható, eladható. Ha valakinek van egy webes eszköze, ami 100 ezer felhasználót meggyőzött, akkor megteheti, hogy a kiegészítőt eladja valaki másnak. Az új tulajdonos ezután akár teljesen át is szabhatja a kiegészítőt, de ez túl feltűnő lenne, hamar kibújna a szög a zsákból. Ehelyett többször előforduló gyakorlattá vált, hogy a megvásárolt, egyébként semleges funkcionalitású kiegészítőhöz valamilyen spamterjesztő, reklámmegjelenítő kód tapad. A felhasználó azt fogja észrevenni, hogy reklámok jelennek meg bizonyos weboldalakon vagy akár mindenhol, de az nem lesz világos számára, hogy ez pontosan melyik kiegészítőn keresztül történik. Az eredeti funkció és a spamek között nem látható logikai kapcsolat. Rosszabb esetben felhasználói adatok lopására is lehet használni a kiegészítőket, hiszen vannak olyan jogosultságok, amivel a böngészőn belül minden adathoz és minden adatmezőhöz hozzáférés szerezhető. A rosszindulatú kiegészítőket nehéz fülön csípni, kifejezetten nehéz azonosítani őket. A felhasználó számára mindössze az tűnik fel, hogy a weboldalakon megjelenő hirdetések egyre tolakodóbbak és egyre több kezd el automatikusan hangot lejátszani. Ha valaki elég ravasz, akkor esetleg ellenőrzi a legutóbb feltelepített programokat és kiegészítőket, de arra szinte senki nem gondolna, hogy egy hosszú ideje (és még most is) jól működő kiegészítő automatikus frissítése okozza a gondot.

Ráadásul hiába telepíti valaki újra az operációs rendszerét vagy a böngészőt, a Chrome-bejelentkezésnek köszönhetően a kiegészítők ugyanúgy visszakerülnek, így a reklámok is, arról nem is beszélve, hogy ugyanez érvényes minden egyes számítógépre, amit szinkronizálva használunk."

2014. máj. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"Megoldottam, volt pár nemnormális bővítmény amit nem én raktam,fel az okozta a gondot.."

OK, örülök, hogy megoldódott. Az ilyen "érdekes" bővítmények többnyire más, akár hasznos szoftverrel összecsomagolva szoktak érkezni. Amikor egy új programot telepítesz, mindig figyelj oda, hogy ne telepítsen fel semmi bővítményt, toolbart, stb. szemetet.

2014. máj. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi szépen!:D
2014. máj. 25. 16:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!