Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért megy el a net a számítóg...

Miért megy el a net a számítógépen, miközben wifin működik minden rendesen?

Figyelt kérdés
Mostanában egyre gyakrabban fordul elő, hogy a gépen elmegy a net, miközben wifin keresztül ugyanúgy működik minden. Amíg a gépet nem indítom újra, addig nem is működik rajta a net. Teljesen random időnként történik, van mikor 5 perc múlva már használhatatlan, van amikor szinte egész nap jó. A gép egyébként érzékeli, hogy hálózatra van csatlakozva, például torrentnél ugyanúgy folytatódik a letöltés (igaz minden pirosra vált de akkor is folytatja), pingelni is tudok. Szerintem nem a routerrel lehet a baj, mert ha a netkábelt közvetlenül a gépbe dugom, akkor is ezt csinálja. Lehet a modem haldoklik? UPC ADSL internetem van.

2014. júl. 10. 11:03
 1/5 anonim ***** válasza:

-nem igazán érteni,hogy mit is írsz :

"a gépen elmegy a net, miközben wifin keresztül ugyanúgy működik minden. "

-meg olyan sincs,hogy upc-adsl,

2014. júl. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 P.O.C. ***** válasza:

#1: Márpedig, akár hiszed akár nem, van az UPC -nek ADSL szolgáltatása is.

[link]


Kérdező:

Megtudhatjuk a router és a modem pontos típusát?

2014. júl. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#1: A gép ugye egy kábellel van összekötve a routerrel. Gépen nem jön be semmi, a wifin keresztül a telómon meg a tabletemen ugyanúgy működik minden.

És a 29-es körzetben még csak ADSL internet van, nem nagyon akarják fejleszteni a hálózatot.


#2: A router TP-Link TL-WR741ND, közel fél éve van meg.

A modem egy Zhone 6211-i3-382-0sc, ez már évek óta megvan.

2014. júl. 10. 12:31
 4/5 P.O.C. ***** válasza:

A modem hogy van beállítva?

Bridge módba? (vagyis a TP-link routernek meg kell adni a felhasználónév/jelszó párost?)

Vagy router módba?

(Vagyis bármire van rákötve közvetlenül, automatikusan van net DHCP -vel).

2014. júl. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem igazán értek hozzá, azt tudom hogy mikor a routert beállítottam először kb fél éve, akkor meg kellett adni egyszer a nevet és jelszót, azóta nem kellett hozzányúlni, mindig volt net.
2014. júl. 10. 13:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!