Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha valaki más képet teszem ki...

Ha valaki más képet teszem ki fb profilnak akkor az az illető feljelenthet engem vagy lehetnek annak következményei?

Figyelt kérdés

csak mert felraktam egy képet amit találtam a neten ezt egy modell

és most rám írt valaki h ő állítólag ismeri és h szedjem le mert fel jelen

ha igaz is akkor ezt megtehetik



2014. júl. 19. 12:00
 1/5 anonim ***** válasza:
igen
2014. júl. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Attól függ, honnan van a kép.
2014. júl. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
attól függ honnan szedted, ha facebook-ról, akkor pl. azt csinálsz vele amit akarsz, regisztrációkor beleegyezik az illető, hogy minden ott megosztott tartalom tulajdonjogáról lemond
2014. júl. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A Facebook-on megosztott tartalmadat bárki felhasználhatja.


[link]

Az idevágó rész:


When you publish content or information using the Public setting, it means that you are allowing everyone, including people off of Facebook, to access and use that information, and to associate it with you (i.e., your name and profile picture).

2014. júl. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%
Ha valakiről felkerül egy kép a netre (mindegy, hogy saját akaratából, vagy sem), akkor jogilag Ezáltal vállalva van, hogy az a kép felhasználható. DE! Bizonyos kereteken belül. Elmagyarázom.: olvastam egy történetet, ami szerint a lány készített magáról pár fotót, erotikus töltetűt (nem meztelent, ruhásat), amit felrakott a netre. Később az egyik képét felhasználták egy erotikus film DVD borítójához. A család feljelentést tett, de jogilag nem tudtak a dologgal mit kezdeni. A lánynak kellett volna meggondolni, mit tölt fel magáról. Viszont! Ha valakinek a fényképét a saját (vagy valaki más, ami nem a sajátja) neve alatt feltöltöd, az személyazonossággal való visszaélés, bűncselekmény.
2014. júl. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!