Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Milyen számítógép konfiguráció...

Milyen számítógép konfiguráció szükséges minimum, a 30mb/s letöltési sebesség kihasználásához?

Figyelt kérdés

Digi netem van, 30mb-os letöltési sebességre képes.

2 gépen használom a netet (routerel).

Az egyik gép jóval jobb mint a másik, azon 32mb/s lett a speedtest eredménye.A régi gépnek 4mb/s lett.

A kérdésem az lenne, hogy a processzornak és a memóriának milyennek kéne lennie minimum a másik gépen, hogy az is kihasználja a net sebességet?


2010. jan. 17. 14:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Új WiFi adaptert kell venni.
2010. jan. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A másik géphez nem Wifi adapter van, hanem kábel, a routerből. A jobb géphez van wifi.
2010. jan. 17. 14:34
 3/4 anonim ***** válasza:

El ne áruld a kisebbik konfigod, meg az oprendszert, mert még a végén valaki megválaszolja Neked!

Egyet azért ajánlok: felejtsd el a routert, dugd közvetlen a gyengébbikbe, aztán írd ide az eredményt...

Üdv: StMiklos

2010. jan. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Hintalow ***** válasza:

Egy: nagysebességű digi netet nem fogsz tudni pontosan mérni speedtest oldalakon, ekkora sebességet már nem tud rendesen mérni az ott használt pár megás tesztfájllal.

Kettő: a legtöbb gépben 10/100-as hálókártya van, ekkora sebességet csak újabb, 10/100/1000-es hálókártyával tudsz kihasználni. (ebben nem vagyok biztos)

Három: wifin keresztül akkor érsz valamit ilyen sebeséggel, ha mind a router, mind a wifi vevő tudja az "N" szabványt.

Processzornak és memóriának ehhez semmi köze, szedtem már több MB/seccel a P3-as cerkámon, 256Mb rammal.

2010. jan. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!