Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Cisco Packet Tracer. Van 2...

Knashh kérdése:

Cisco Packet Tracer. Van 2 alhálózat (192.168. 0.1 /24 és 172.16. 0. 0 /8). Az egy alhálózatban levő gépek kommunikálnak egymással, de a pingelés hálózaton kívülre már nem megy. Valami megoldás van erre?

Figyelt kérdés

2014. dec. 17. 21:32
 1/3 anonim ***** válasza:

A kíváncsiság kedvéért összeszámoltam, és a fejemben összeállított ábrából kiindulva legalább 5 hibalehetőség van.


Na most ebből, hogy te ide se ábrát nem csatoltál, se valami kis dokumentációt nem írtál, se semmit, így elég nehéz lesz eldönteni, hogy mégis hol a hiba.


Kövesd végig a pinget parancssorból, vagy szimulációs módban, és nézd meg hol akad el, és milyen hibát dob vissza rá.

2014. dec. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

[link] egy ilyen hálózatot kéne elképzelni, képet most nem tudok feltölteni mert idő közbe kiléptel a packet tracerből és nem mentettem.

Egy fórumon azt olvastam, hogy a kapcsolón konfigurálni kell 2 vlan-t, egyet-egyet az alhálózatoknak. De mikor vlan1-et konfigurálom és no shutdown-t írok, utána vlan2-t márt nem tudom felkapcsolni. Tehát megint ott vagyok ezzel hogy sehol :\

2014. dec. 17. 21:59
 3/3 anonim ***** válasza:
A VLAN-t nem szokás felkapcsolni kivétel az egyes VLAN ha kell felügyeleti interfész a Switchen. A VLAN-okat létrehozni + a Routereken alinterfész és routing.
2015. jan. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!