Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért van ez? Valaki segítsen...

Miért van ez? Valaki segítsen léccives! Elég idegesítő :S www.kephost.com/image/FJcu

Figyelt kérdés

A képen látható problémára keresek megoldást... Ez megy minden nap hónapok óta hogy ha bekapcsolom a gépet vagy levág a netről akkor legalább 15-20x kell a Csatlakozás gombra nyomnom mert mindig ezt írja és nem akar azonnal kapcsolatot létesíteni mint régebben...

Tegnap is 18x nyomtam a Csatlakozás gombra és 19-dikre kapcsolodott fel, kicsit FB-tem (1-2 órát) és utánna csak úgy levágott, és próbáltam vissza csatlakozni és 12-13x kellet megint a Csatlakozásra nyomnom mire normálisan felcsatlakozott... Meg mi ez hogy csatlakozva vagyok és akár CS:GO-zok, akár pár percig (5-10 percig) nem mozdítóm az egeret akkor csak úgy kapcsolatot bont... És nincs vírus a gépen, szinte mindig ki írtóm a vírust, és aktív AVG-m van 2018-ig, illetve dupla tűzfalam...

Már elég idegesítő hogy ez a szolgáltató amiről azt gondoltam hogy jó, kezdem azt hinni hogy egy rakat gané...

Tavaly elött is volt ilyen problémám, nem ez, csak hasonló és akkor is ki írtam és nem tetszett nekik hogy igazam van és letiltottak az FB oldalukról (tehát látom, de panasz vagy hiba esetén nem bírók írni az üzifalukra, nem tudok a posztukhoz vagy képhez hozzászólni és lájkolni sem)...

Most fáj az igazság hogy akkora egy rakat sz*r a szolgáltató hogy az összes ismerösömnek megmutattam mit posztoltam ki és aki nem hitte el hogy milyen gané egy dolog ez a mobil net (9 GB havi adatforgalmas, amiből max 3-at érek el és utánna lekorlátoznak 25-30kb/sec-re, ebbe a hónapba épp hogy csak 2 GB-ot értem el és rámb*szták a korlátozást)... Elég ciki hogy az igazság fáj nekik :/

Minden esetre aki tudna valami segítséget annak nagyon szépen köszönöm!!!

És mielött valaki gúnyolodni szeretne, igen tudom a mobil netet nem játékra tervezték és igen ADSL netet akarok csak egy ideig egyéb okok miatt nem lehet...



2015. jan. 9. 13:40
 1/4 Brenya ***** válasza:
Sajnos itt a térerővel van összefüggésben a dolog(gyenge vagy megszűnik a jel)ezért szétkapcsol.Ezt nem tudod orvosolni. Anno amikor tettem egy próbát a mobil nettel,ugyanez volt a gondom(megszakadt,lassú volt,egy oldal betöltése kb öt percig tartott),amikor közöltem a szolgáltatóval azt mondta gyenge a gépem(he,he). Amikor rá jött,hogy nem vagyok annyira buta a témához azt javasolta vegyek egy tetőantennát 10 000 ft-ért(ha,ha). Én meg azt mondtam akkor mi benne a mobil net(úgyhogy visszavittem az üzletbe).
2015. jan. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha ilyen usb bedugós mobil neted van, akkor esetleg próbáld meg, hogy 2-3 méteres usb hosszabitó kábellel, egy olyan helyre rakod az "antennát", ahol jobb stabilabb a vétel, pl ablak mellé ablak teteje stb. Anno amikor csak ilyen netem volt akkor ez bevált és tudtam online játékokkal is játszani.. persze nem volt az igazi de tűrhető volt.. napi 1-2 megszakadás.
2015. jan. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Az a WCDMA, amit kijelez a bal alsó sarokban, az a leglassabb és leggyengébb kapcsolat fajta.

Keresd meg a "lefedettségi térképen", hogy nálatok milyen erős jelnek kéne lenni.


De az is lehet, sőt biztos, hogy csak az usb mobile stick-et -vagy minek hívják- kell

kicseréltetni egy újabb fajtára, mert ami neked van,

az nem képes az újabb fajta és gyorsabb adatátviteli szabványra.

2015. jan. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

1 válaszoló: A netemnek nem szünik meg a tér ereje mert fullon van a térerő (5 vagy 6 csík) és WCDMA hálózaton vagy HSPA+ -on megy egyfolytába... Tehát kétlem hogy a térerő elmenésével lenne gond!!!


2 válaszoló: Ez a gond hogy a gép az ablak mellet van és egyébként sem olyan falakból van a ház hogy leárnyékoljon... Mellesleg 1-1,5 évig nem volt ilyen gondom, most az utóbbi 1,5-2 évben jött ez a probléma :S


3 válaszoló: Nem az a leggyengébb... Az EDGE a leggyengébb, ami szinte még egy telefonon is kevés lenne, mert ott olyan hogyha fullon is van a tér erő, egyfolytába csipog tölle a hangszoró mert annyira gyenge hogy már a térerő is bezavar, vagy hogy mondjam...

Igazából most akarok átmenni a Sándorfalván levő Szélmalom szolgáltatóhoz ahol 15 MB-os ADSL netet kapok majdnem úgyan ezen az áron mint amit ezért a szutyokért fizetek, de mégis megsporolok vele havi 1.500-2.000 Forintot :D

Régebben Telenor Flexi (korlátlan mobilnet)-em volt, és akkor azzal azért volt tele a hócipőm mert max 125kb/sec-et elérte csak el, de korlátlan havi adatforgalma volt, ezzel meg azért van teli a hócipőm mert lehet eléri a 500-1300kb/sec sebességet mikor nincs rajta a korlát, de 9 GB-os adatcsomagba vagyok, akkor miért kell már 3 GB-nál ráb*szni a korlátozást? Múlt és ebben a hónapban már 2 GB-nál rádobták... És ezt mondtam nekik Facen még jó 2,5 éve hogy ilyen szokott lenni és fájt nekik az igazság és inkáb b letiltottak, fél éve kb felhívtam őket és azt mondják hogy vigyem be a Szegeden levő DIGI-hez és majd megnézik a sticket, de nagy az esélye hogy az én gépemmel van a baj... Hát persze, miért is ne? Mindig az ügyfél gépe a sz*r és sokszor azt sem tudják mit mondanak, csak meresztik abba a székbe a seggüket télen,nyáron és egy problémát sem tudnak megoldani helyesen, ha meg is oldják akkor visszatérő probléma lesz...

Bocsánat a csúnya szavakért, de szerintem így van!!

2015. jan. 26. 02:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!