Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha én a youtube videóimban, a...

Ha én a youtube videóimban, a különböző zenéket, filmrészleteket és minden mást, jogi problémák nélkül, szabadon akarok használni (mint mondjuk Dancsó Péter, vagy bármely más nagyobb videós) akkor ahhoz mit kell tennem?

Figyelt kérdés

Tehát, hogyan lehet elérni azt, hogy szabadon fel lehessen használni egy videóban, bármilyen hanganyagot vagy képi anyagot?

Csak, hogy továbbra is Dancsóval példálózzak, ő például egy videóiba számtalan zenét vagy képi anyagot be szokott vágni és mégsincs ebből problémája.

Az ezek használatához szükséges jogokat, hogyan, milyen módon lehet beszerezni?



2015. jan. 14. 17:52
 1/7 anonim ***** válasza:

Nos tőlük kell megkérdezni, de nyugi Dancsó van annyira beképzelt p*cs hogy nem fog válaszolni.


A megoldás lehet egy partnercég ami szerződésben áll egy-egy fiilmstúdióval és az ő vloggereik így felhasználhatják a tartalmakat...esetleg szanaszét szedheted a jeleneteket például belenyagítasz gyorsítod beleanimálsz, szétvágod és hasonlók hogy a program ne ismerje fle d eez nehéz ügy mert elég jó a program. Vannak cégek amik hang vagy képanyagot tiltanak. pl a BBC csak képanyagokat tilt...legalábbis hanggal nekem még sose volt problémám...a zenei cégek nyilván hanganyagot tiltanak tehát pont fordítva...

2015. jan. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Zenének max 48 máodperc hosszúnak kell lennie filmrészletnek is rövidnek kell lennie és vagdosva legyen. a trailer meg az eredeti amit a cég kiadott.
2015. jan. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
25%

Hogy érted azt, hogy bármely más nagyobb videós? Szerintem csak Dancsó Pétert lehet "nagyobb" videósnak nevezni, mert ő az egyetlen, akit még én is ismerek.

Amúgy kérdésedre válaszolva: lehet, hogy voltak már problémái, csak nem említi meg a videóiban. Addig csináld, amíg nem szólnak érte.

2015. jan. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Harmadik, azért a világ nem úgy működik hogy csak az a híres akit te ismersz. egyébként elég nagy baj hogy csak őt ismered, mert bőven vannak jobbak, nem tudod mit hagysz ki
2015. jan. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Kritikai céllal lehet megfelelő mértékben ilyeneket használni.
2015. jan. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A YouTube-ra általában úgy szoktak más videó- illetve hanganyagot felrakni, hogy legalább a leírásban, jobb esetben a videó végén a stáblistában is felsorolják a felhasznált médiát, illetve kijelentik, hogy nem hozzájuk tartozik az anyag, nem csinálnak belőle pénzt saját célra, tehát egyértelműen feltüntetik, hogy nincs hasznuk más anyagának felhasználásából.

Régebben mondjuk töröltek még így is jogi gondokra hivatkozva videókat, de nem sok ilyen esetről hallok újabban, szóval úgy tűnik, működik.

2015. febr. 8. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 sorompó válasza:
Ha nem keresel vele penzt, akkor nem kell semmit kiirni. (Vagy lehet, nekem azert nem, mert a video cime az eloado es a szam cime is.) A YouTube felismeri az anyagot, es neked csak el kell ismerned, hogy az nem a tied. Maximum valamilyen orszagban (altalaban Nemet-) nem tekintheto meg a videod. Ha penzt akarsz vele keresni, akkor viszont kell valami igazolas, hogy neked szerzodesed van a kiadoval.
2015. febr. 9. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!