Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Honnan tudják a reklámok,...

Honnan tudják a reklámok, hogy éppen mi érdekel? Ezek már afféle "okos" reklámok?

Figyelt kérdés

Pl. tegnap edzettem és közbe zenét hallgattam a Youtube-on, és táplálékkiegészítős reklámok jelentek meg. Múltkor a lézerekről nézelődtem a Google-on és megjelent egy lézeres reklám a youtube-on. A Facebookon chat-eltem régebben valamiről és megjelent oldalt a hirdető sávban.


Bár most már nem fognak megjelenni, mert felraktam az AdBlockert. :D



2015. ápr. 9. 11:29
 1/5 Tengor ***** válasza:
100%
A Google összeköti a keresési kulcsszavaiddal, a felkeresett oldalakkal és így ad célzott reklámot.
2015. ápr. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Brenya ***** válasza:
100%
Nem a reklámok tudják hanem a szokásaidat(netezés) és az érdeklődésedet figyeli és arról gyűjt adatokat(többek közt a "facebook"-od) is.
2015. ápr. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

nem igazán a reklámok azok amik követnek, hanem a cookie-k


használd ezt is: [link]


itt egy videó a kérdéseddel kapcsolatban + a ghosteryvel: https://www.youtube.com/watch?v=EKzyifAvC_U

2015. ápr. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A Facebook gondolom triviális, hiszen ott saját rendszer a reklámozás is, tehát nyilván az algoritmus figyelembe tudja venni, miket írogattál, miket nézegettél, miket tettél ki Facebookon, és eszerint dob neked reklámokat.


A másik, a Google AdSense. A legtöbb weboldalon ilyen reklámblokkok vannak, a Google-el állnak szerződésben a weboldal gazdái. A google eltárol a böngésződben (akár google, akár csak adsense-t tartalmazó oldal első látogatásakor) egy bejegyzést, amit cookien-nak hívunk, ez tartalmaz egy egyedi azonosítót. Ezt az azonosítót a Google is eltárolja a szerverein, ha legközelebb látogatsz ilyen oldalt, akkor már tudni fogja az adsense, hogy az előző is te voltál, és rögzíti, miket látogattál, ebből kiindulva fogja dobni a reklámokat. Ha google fiókod is van, akkor azt összeköti vele, de ez esetben hozzá is tudsz férni, és törölni is tudod a témaköröket:


[link]

2015. ápr. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

2015-ben meglepődik ezen...

a googke acc-ban is be lehet állítani, hogy célzottan akarod e a reklámokat, vagy nem. mondjuk ez mit sem változtat az adatgyűjtésen, csaképp random reklámokat fogsz kapni. a legjobb megoldás a blokkolás. (minden téren, nem csak adblockkal)

2015. szept. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!