Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Kéretlen felnőtt reklámok egy...

Kéretlen felnőtt reklámok egy vírus miatt?

Figyelt kérdés

Tegnap telepítettem a Clip Studio Paint nevű rajzprogramot amit hivatalos oldalról töltöttem le. Nem akartam próbaverziót ezért a crack mellett döntöttem. Az első program amit letöltöttem nem akart elindulni így jó párszor rákattintottam. Ezután kezdett el villogni a vírusirtó, hogy kárt észlelt, de nem szükséges felhasználói beavatkozás. Ezután újra kellett indítani a gépet és semmi baj nem volt, a rajzprogram is meg lett oldva egy tiszta crack-el.

Mindez tegnap történt. Ma azonban az interneten mindenhol különféle szex-el kapcsolatos reklámok kezdtek fölugrálni (pl. We heart it-on is, ahol eddig sosem voltak reklámok) és olyan oldalakon is, amiknek még tegnap semmi bajuk nem volt. Legyen az fülugró oldal, kis reklámsáv, mindenhol ez van, vagy egyszerűen egy szex hírdetést tölt be a megnyitott oldal helyett.

Ma amikor bekapcsoltam a gépet (tegnap este frissítéseket telepített kikapcsoláskor, azóta nem volt működtetve) és fehér feliratok kezdtek el futkosni a windows jel alatt a fekete képernyőn, gondoltam a frissítéseket telepíti. De aztán rájöttem, hogy azt kék háttér előtt szokta és azt írja konfigurálás...

Képzelem mi fog történni ha a húgom kezdi el használni a gépet és meglátja ezeket, ne adj isten a szüleim. Szerintem ha ők megtudnák, tuti azt hinnék én tettem vele valamit.

Kaphat ilyet a gépem egy vírus miatt?

Ha elvinném informatikushoz meglepődne ezen? Elég kínos, főleg, hogy ismerem is.

Egyedül nem tudok valamit kezdeni vele?



2015. jún. 11. 15:23
 1/3 kszk2 ***** válasza:

A megoldás:

Írd ki ezt egy pendrive-ra és bootold róla a gépet, majd futtass keresést

[link]


A reklámok ellen pedik telepítsd ezt:

[link]

2015. jún. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Malwarebytes Anti-Malware letöltöd ,telepited és csinálsz egy teljes vizsgálatot ilyenkor húzd ki a net kábelt


de nézd meg a böngésződ ikon tulajdonságait hogy a cél hová mutat?


a crecet honnan szedted le?

2015. jún. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Na, ezért nem használunk kalózszoftvert.


A Malwarebytes-on kívül ajánlom még:

AdwCleaner

Hitman Pro

2015. jún. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!