Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Vettem egy laptopot nemrég....

Vettem egy laptopot nemrég. Németországból lett behozva egy ezzel foglalkozó cég által. A cég megbízható garanciát adnak, szeretem őket, sosem volt velük gond. Viszont nem tudom használni rendesen. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
A boltban lehetett venni hozzá windows 7-et. Ez 8 000 Ft körül volt 64 bites. Ezt csak megemlítem, hogy lehet itt lehet a gond vagy nem tudom. Netezés közben bármelyik böngészőt használom egyszerűen nem lehet böngészni mert rengeteg reklám ugrik fel. Ilyet még nem tapasztaltam. Letöltöttem már mindent: SuperAntiSpyware, MalwarebytesAntiMalware, Spybot Search & Destroy de semmi változás. Ráadásul fogja is a gépet valami, mert gyorsabban kellene működnie. Szerintetek mi lehet a probléma?

2015. júl. 29. 08:30
 1/9 coopper ***** válasza:

Szia.


Reklámok ellen kereső : http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=rekl%E1m+vir..


Három dolgot szoktam ilyenkor javasolni :


1. [link]


2. A következő tipp virusirtás, illetve Malwarebytes Anti-Malware program futtatása, itt megtalálod a linkeket : [link]


3. Illetve ez is jó kis off line virusirtó ilyenek ellen : [link]


A sebesség csökkenést egyértelműen okozhatja a reklám virus, de okozhatja a windows update is (ez viszont csak egy tipp).


Nem élég kikapcsolni a vezérlőpultban a serviz folyamatoknál is le kell állitani :


Futtatás\keresés : services.msc, keresd meg a Windows Updatét és az inditás tipusát rakd át Automatikusról Leállitva-ra.


Egy XP-re készült kép : [link] (de Win7-ben is valahogy igy kell)


Sok sikert.

üdv.

2015. júl. 29. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nagyon kösz! Windows update, basszus ezt akartam írni. Értesz hozzá látom mert ezt kihagytam, hogy az update állandóan írja h rendelkezésre állnak frissítések de hiába indítom el azok nem futnak le. Ez miért lehet? Nincs szükség a frissítésre?
2015. júl. 29. 09:32
 3/9 coopper ***** válasza:

A Frissitések Fontosok mivel biztonsági réseket javithatnak.


De két féle frissités létezik :

Fontos és Ajánlott. A fontost az telepiti a gép (de ez is beállitás függő, hogyan van beállitva a windows Update) az Ajánlottat neked kell kiválasztani (vagy a megfelelő beállitással érévényesiteni) és csak akkor fogja telepiteni.


Egyébként meg felhasználó függő, van aki szereti, ha automatikusan települnek a frissitések, van aki csak a szervizpackokat telepiti (frissitések összegzése) és van aki csak a nagyon nagy biztonsági kockázatot jelentő frissitéseket telepiti manuálisan, és természetesen olyan is van aki semmiféle frissitést nem telepit (főleg a tört windowzt használóknál gyakori ez - bár ez is töréstől és windowstól is függ - a legtöbb tört windowsban ugyanúgy lehet a frissitésekt letölteni mintha eredeti lenne).


Üdv.

2015. júl. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ok. Ma megint megpróbálom futtatni. Korábban is többször kattintottam h telepítse a frissítéseket de nem futottak le. Mi lehet az oka azt még megtudnád mondani?
2015. júl. 29. 11:37
 5/9 coopper ***** válasza:

Sajnos nem, fogalmam sincs, mivel azt sem tudom hogy melyik fajta frissités nem települ, de mindegy is, mert ha tudnám hogy melyik fajta frissités nem települ, akkor sem tudnám igy megmondani, hogy az a fajta frissités miért is nem települ.


Üdv.

2015. júl. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy ama bizonyos bolti Windows7 regisztrálva van? Ha nincs a Microsoftnál, akkor szoktak ilyen gondok lenni.
2015. júl. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Azt hol tudom megnézni? Illetve nekem kellene regisztrálnom?
2015. júl. 29. 22:01
 8/9 anonim ***** válasza:

A boltnak kellene ezt megtennie, már ha az operációs rendszer legális. Ha nem, nem is árusíthatná. Ez a másik cég legálisan árulja, fel is telepítik, regisztráltatják. Náluk 13-18 ezer közötti az ára és felújított.

De te is felveheted a kapcsolatot a Microsofttal. [link]

2015. júl. 30. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
2015. júl. 30. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!