Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha hálózatkiépítést, hálózator...

Ha hálózatkiépítést, hálózatorientált dolgokat szeretnék tanulni, ahhoz milyen szakirodalmat, könyveket tudtok ajánlani?

Figyelt kérdés

Érdekel a rendszergazda, mint szakma, gondolkodom, hogy azzal foglalkoznék a későbbiekben. Az elektrotechnika és a számítógépek érdekelnek, hobbi szinten már viszonylag jó ideje (10-12 éve, kb. mióta leszoktam a PC-s játékokról, és kreatívabb oldalról kezdtem el érdeklődni) foglalkozom velük.

Ami eddig a legmagabiztosabban megy, az a programozás (BASIC és sima C legfőképp, de volt próbálkozás mással is) - ill. számítógépes művészet, pl. grafika, zeneszerzés, hangtechnika, vagy az ezeket egybekötő demoscenery - viszont a gondolkodásmódom és az abból eredő szívások miatt két egyetemről is buktam, emiatt érdekelne ahelyett a rendszergazdai szakma.


Viszont amit láttam, hogy a jobb rendszergazdák leginkább a hálózati dolgokkal foglalkoznak, azt tanulják, csinálják, tervezik túlnyomórészt... én pedig eddig nagyon offline beállítottságú voltam. Meg persze ehhez jön náluk a linux is, engem meg sajna ált. ill középsuliban masszívan windows-ra neveltek, ha volt is fehérholló-ritkasággal szó linuxról, akkor is inkább szídták.

2012 óta van "mai értelembe vett" internetünk, előtte valami betárcsázós-szerűség volt, de azt csak apukám használta, és Ő is nyílván beosztotta.

Emiatt én máig, rossz berögződésképp izolált, offline PC-kben tudok gondolkodni, helyi alkalmazásokra használni. Átlátom a hardvert, relatívan jól meg tudok írni rá valamilyen alkalmazói programot, ami valamit kiszámol, elemez, vagy vezérel, de a hálózati részekből rengeteg mindent nem tudok.

Múltkor pl. részt vettem egy hálózatfejlesztésen élőben, egy egyesület irodájában, viszonylag még a legkisebbek közé tartozott az a hálózat. Valamit, amit tudtam, igyekeztem segíteni, de ez kb. abból állt, hogy megtanultam ethernet kábelek fejét krimpelni, és az se volt elsőre túl fényes. Hardveresen még nagyjából átláttam, hogy a modemtől hogyan lettek összekötve a router-ek, switchek, milyen típus miért, meg a szerver, ill. a végfelhasználó gépek... de szoftveresen már lövésem se lett volna a dolgokhoz.

Valamint ugyanott volt, hogy szakmabeliek beszélgetésébe belehallgattam : na, ott volt olyan rész, ahol köpni-nyelni nem tudtam, olyan kínai volt számomra.


És ezek nyílván meglehetősen zavarnak. Főleg úgy, hogy - igaz, minimális fizetésért, meg sokszor valójában humán jellegű feladatokban, de - már technikusként alkalmaznak, szóval idővel mindinkább cinkes lehet, hogy nem vagyok még igazán tapasztalt informatikus.


Ezért érdekelnének a hálózatok témakörben szakirodalmag, és persze ha lehet, magyarul - angolul nagyjából tudok, de szakirodalmat elég lassan tudok csak olvasni, és már volt, hogy nem álltak össze a dolgok (az idegennyelvi frázisok miatt),

Ha valaki segítene pár könyvcímmel - vagy tényleg jól érthető és magyar netes cikkekkel -, azt nagyon szívesen venném!



2015. okt. 18. 18:18
 1/1 CspCsj ***** válasza:

Tanenbaum - Számítógép hálózatok könyve az egyik alap ebben a témában:

[link]

[link]

Hálózatokra keresve sok helyen vannak anyagok:

[link]

2015. okt. 20. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!