Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Tegyük fel, angol nyelvterület...

Tegyük fel, angol nyelvterületen élek, és nevem George Clooney. Szintén tegyük fel, hogy szabad ez a domain név, és én regisztrálom magamnak. Elvehetik-e tőlem legálisan?

Figyelt kérdés
Mert ha nem, az egyenes út a sikeres marketinghez, csak olyan szolgáltatást kell felhúzni mögé, ami sok embert érdekelhet egy megkapó üzenettel.

2015. okt. 19. 14:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Mi egyenes út? Véletlenek sorozata?
2015. okt. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nem. Az eredménye óriási látogatottság, amiből lehet ügyfelet szerezni célzott üzenettel. Még nagyon rossz, 0,1 százalékos konverziós aránynál is óriási bevétel lehet, ha globálisan elérhető szolgáltatásról van szó, ami sokakat érdekelhet.
2015. okt. 19. 15:10
 3/17 A kérdező kommentje:

Pl. felhúzok mögé egy filmes webáruházat, amelyben bemutatkozom, mint George Clooney nevű tulajdonos, aki nagyon büszke arra, hogy névrokona lehet "kedvencének", a színész George Clooney-nak. És megvásárolható az összes film nálam, amelyben valaha is szerepelt. Globális kiszállítás, akár több régiókódú DVD-n, Bluray-en, más adathordozón esetleg.


Sok háttérinfó George Clooney-ról, hogy maradjon az oldalon az érdeklődő is, és a Google is kedvelje az oldalt.


Aki Clooney-rajongó, és rákeresett a színész nevére, nagy valószínűséggel imádná.

2015. okt. 19. 15:21
 4/17 anonim ***** válasza:
A torrent olcsóbb ;)
2015. okt. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Te olvasol is, vagy csak írsz? Mert hogy nem a kérdésemre válaszoltál az is fix.
2015. okt. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Tegyük fel hogy angol nyelvterületen élsz, és a neved Joe Deck Bobsson. A domain szabad, beregisztrálod. Aztán vársz, hogy egy azonos nevű ember híressé váljon?
2015. okt. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

"Mert hogy nem a kérdésemre válaszoltál az is fix."


Már bocs, de én kérdeztem előbb.

Nem, hanem egy már híres személy nevével regisztrálok domaint. (Ha még megtehetem.)

A kérdés az, hogy hivatkozhatok arra, hogy a saját nevem miatt regeltem ezt a domaint, tehát elvileg ugyanakkora jogot formálhatok rá, mint a színész, hiszen a név nem lehet levédve.

Elvehetik-e ezután?

2015. okt. 22. 18:16
 8/17 anonim ***** válasza:

A magyar szabályzat így ír erről:

"2.2.1 A domain-igénylő a delegálni kért domain nevét a jogszabályok és a Szabályzat keretei között szabadon választja meg, ugyanakkor a lehető legnagyobb gondossággal tartozik eljárni abban a tekintetben, hogy az általa választott domain név, annak igénylése, illetve annak használata más személy vagy szervezet jogait (pl. névkizárólagossághoz fűződő jogát, személyiséghez fűződő jogát, kegyeleti jogát, szellemi tulajdonhoz fűződő jogát stb.) ne sértse. A domain-igénylőtől elvárható, hogy a domain név megválasztása előtt ellenőrizze a cégjegyzéket, illetve a védjegy adatbázist"

Forrás: [link]


Általában a regisztrátorok ilyen esetben egy beleegyező nyilatkozatot kérnek a domainnévben levő személytől, hogy beleegyezik-e abba, hogy a nevét felhasználják (hacsak ne ő beazonosíthatóan a domain igénylője).


Amerikában sem lehet az érintett fél beleegyezése nélkül ilyet tenni:

[link]

2015. okt. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm, végre egy válasz.

A belinkelt cikkben azonban nem látok arról írást, hogy mi van akkor, ha engem is úgy hívnak. Szóval nem más nevével élek vissza, illetve nem csak... és ha ő bejegyzi a domain-nevet az én nevemmel, neki miért szabad? Én nem perelhetem el tőle csak azért, mert híresebb?

2015. okt. 22. 22:18
 10/17 anonim ***** válasza:
Jesszus, de idegesítő vagy
2015. okt. 22. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!